Fulya Öztürk’e Tehdit Telefonu Geldi!

Yayınlama: 20.10.2023
Düzenleme: 20.10.2023 03:15

Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman, İsrail ve Hamas arasındaki savaşı takip etmek amacıyla bulundukları İsrail’de telefonla tehdit edildi. Fulya Öztürk’e Tehdit Telefonu Geldi!

Aldığı tehdidi sosyal medya hesabından duyuran Öztürk, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Arkadaşlar Önemli bir konu var. Ben İsrail’de İsrail hattı kullanıyorum. Beni az önce “02-21” sadece bu 4 rakamlı numaradan aradılar. Kısık sesli bir adam ‘İsrail’de misin? Kendine dikkat et yine arayacağım’ dedi.

Telegram sayfalarında da fotoğraflarımı paylaşıyorlar. Bu ne demek?”

CNN TÜRK YAYININA BAĞLANDI

CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, Hande Fırat’a verdiği röportajda şu açıklamalarda bulundu:

“0221 dört rakamlı bir telefon beni aradı. Telefondan hemen sonra tweet attım. Kısık sesli bir adamdı. ‘Sen İsrail’de misin?’ diye defalarca söyledi. Bir şeyler daha söyledi ama tam anlayamadım. ‘Kendine dikkat et, yine arayacağım’ dedi. Bu telefon tek başına bir şey ifade etmiyor olabilir ama bunun geçmişi var. İsrailli Telegram sayfalarında benim fotoğraflarımı paylaşıyorlardı. Ben bunları en başta çok önemsemedim açıkçası. Ben İsrail hattı kullanıyorum. Bunu da çok kimse bilmez açıkçası. O yüzden şaşırdım. Beni sadece rejiden arıyorlar. Başka bir numara aramıyor. Dolayısıyla bu 4 rakamlı numarayı görünce şaşırdım. Büyükelçiliği aradım hemen. Gerekli yerlerle de konuşuyorum. Şuan ben ve ekip arkadaşlarım gayet iyiyiz.” dedi. Fulya Öztürk’e Tehdit Telefonu Geldi!

Fulya Öztürk Kimdir?

Fulya Öztürk, 5 Ocak 1989 tarihinde Adana Seyhan’da doğan bir Türk gazeteci ve televizyon sunucusudur. Eğitimine Adana Gündoğdu Koleji’nde başlayan Öztürk, lise eğitimini bu okulda tamamladıktan sonra 2006 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim aldı. İsrail ve Hamas arasındaki savaşı takip etmek amacıyla bulundukları İsrail’de telefonla tehdit edildi.

Kariyerine 2007 yılında Doğan TV’nin “Staj On Air” programıyla Star TV’de staj yaparak başladı. 2008 yılında CNN Türk Programlar Departmanı’nda profesyonel kariyerine adım attı. Aynı dönemde Başkent İletişim Akademileri’nde diksiyon ve drama eğitimi aldı.

Fulya Öztürk, 2010 yılında CNN Türk Haber Merkezi’nde çalışmaya başladı ve üç yıl boyunca kurgu editörlüğü görevini üstlendi. 2013 yılında saha muhabirliği kariyerine adım attı ve bu dönemde ses getiren haberlere imza atarak birçok üniversite ve dernekten ödüller aldı. “Yılın Muhabiri” ve “En İyi Özel Haber” kategorilerinde sayısız ödül kazandı. Ayrıca TEDx konuşmasını da gerçekleştirdi.

Suriye, Afrika, Arakan gibi çeşitli bölgelerde yaptığı haberlerle dikkat çekti ve insanların farkındalığını artırdı. 2021-2022 yıllarında FOX kanalında hafta içi her gün “Fulya İle Umudun Olsun” programını sundu. Daha sonra CNN Türk’e geri dönerek saha muhabirliği görevinin yanı sıra CNN Türk Haber Merkezi’nin Özel Haberler Şefi olarak görevine devam etmektedir. Öztürk, aynı zamanda ilkokul yıllarından üniversite dönemine kadar Türk Sanat Müziği eğitimi aldı ve Adana’da konserler verdi.