Dilan Polat ve Engin Polat Gözaltına Alındı

Yayınlama: 01.11.2023

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, daha önce haklarında soruşturma açılan ve şirketlerinde arama yapılan Dilan Polat ve Engin Polat’ı ikametlerinde gözaltına aldı. Gözaltına alınan Polat çifti ve beraberlerindekiler, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi.

Kara para aklama iddiasıyla gündemde olan Engin Polat ile eşi Dilan Polat, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. İstanbul merkezli 6 ilde eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirilerek Polat çifti ile birlikte 14 şüpheli daha gözaltına alındı. Basın mensuplarının “Kanıtları yok ettiğiniz iddia ediliyor, ne diyeceksiniz?” şeklindeki sorularına, Dilan Polat’ın kardeşi Sıla Doğu, “Ne kanıtları yok etmesi” yanıtını verdi. Öte yandan, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen ve hakkındaki iddiaların ardından MASAK tarafından yapılan inceleme sonucunda Dilan Polat ve Engin Polat’ın mal varlıklarına el konulmuştu.

200 Milyon Lira Para Girişi Olmuş!

MASAK ön raporuyla birlikte Polat çiftinin birinci derece yakınlarının hesaplarına tasfiye halinde olan 3 şirketten sahte fatura düzenlenerek ticaret yapılmış gibi gösterildiği ortaya çıktı. Bu şirketlerden hesaplara yaklaşık 200 milyon lira para girişi olduğu, söz konusu paranın aile üyelerine ait şirketler arasında transfer edilerek en sonunda Engin Polat’ın sahip olduğu Milda Gayrimenkul isimli firma hesabında toplandığı belirlendi. Bu parayla gayrimenkuller ve birçok araç satın alındığı tespit edildi.

Raporun ardından önce Polat çifti ve birinci derece yakınlarının mal varlıklarına el konuldu. Daha sonra, vergi müfettişleri polis ekipleriyle iş birliği yaparak çiftin 15 ayrı iş yerinde arama işlemlerini gerçekleştirdi. İncelemeler sonucunda gece saatlerinde Polat çifti hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bu kararın uygulanması için İstanbul, Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Sağlık Kontrollerinden Geçirildiler

Polat çifti, Beyza Ekici, muhasebeci Ahmet Gün, Sezgin Polat, Kürşat Polat ve diğer birçok şüpheli, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yakalandıktan sonra Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Polat Çifti Sorulara Cevap Vermedi

Polat çifti hastaneye girişlerinde basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı. Sağlık kontrolü için getirilen Dilan Polat’ın kardeşi Sıla Doğu ise, “İfademizi vereceğiz, o kadar” şeklinde konuştu. Sağlık kontrolünün ardından Dilan Polat ve Engin Polat, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Çift, emniyete girişleri sırasında da soruları yanıtsız bıraktı.

DİLAN POLAT KİMDİR?

Dilan Polat, 21 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul’da yaşamını sürdüren Dilan Polat, Evli ve iki çocuk annesi olan Engin Polat ile mutlu bir evliliği paylaşmaktadır.

İş hayatına doğum fotoğrafçılığıyla başlamış ve birçok ünlü kişinin özel anlarının fotoğraflarını çekmiştir. 2017 yılında ise güzellik merkezleri işine giriş yapmıştır.

Sadece iş hayatıyla değil, aynı zamanda sosyal medya platformlarında da tanınan bir isim olan Dilan Polat, Instagram hesabında 7 milyon takipçiye ulaşmıştır. Ancak son günlerde “dilanpolat” adlı Instagram hesabını kapatmıştır.

ENGİN POLAT KİMDİR?

Engin Polat, 3 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Dilan Polat ile evlidir ve bu evlilikten 2 çocuğu bulunmaktadır.

Engin Polat’ın hayatı ile ilgili detaylı bilgi bulunmasa da Polat’ın medikal işinde faaliyet gösteren bir şirketin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olduğu bilinmektedir.