İzmir’deki vahşette kan dondurucu detaylar!

Yayınlama: 24.06.2023
Düzenleme: 19.07.2023 18:41

Saparmurat Haliyev tarafından Bayraklı ilçesinde öldürülen Türkmenistan uyruklu Gülkamar Hanimova ve kızları Leyla Geldiyarova ile Laçin Geldiyarova ile Ruslan Kerimov adlı erkeğin kimlikleri DNA testiyle tespit edildi. Cesetleri evdeki derin dondurucu ve buzdolabına konan bu üzücü olay sonrasında, cenazeler yakınları tarafından teslim alınarak İstanbul’da toprağa verilmek üzere hareket edecekleri belirtildi. İzmir’deki vahşet!

Adalet Mahallesi’ndeki 1594/14 Sokak’taki 2 katlı evde yaşayan Türkmenistan vatandaşı Gülkamar Hanimova ve kızları Leyla Geldiyarova ile Laçin Geldiyarova ile Ruslan Kerimov adlı erkeğin yakınları, 18 Haziran’da haber alamamaları üzerine polise durumu bildirdi. İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri, yapılan aramada derin dondurucuda 4 ceset buldu. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından ölenlerin cenazeleri, tespit ve otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’nun morguna götürüldü. Kesinlikle tanınmayacak hale gelmiş cesetlerin kimlere ait olduğunun belirlenmesi amacıyla DNA testi gerçekleştirildi.

OLAYDA KULLANDIĞI BIÇAKLA YAKALANDI

Cinayetin Türkmenistan uyruklu şüphelisi olan Saparmurat Haliyev’in yakalanması için özel bir ekip oluşturuldu. Haliyev, 19 Haziran’da Çeşme ilçesinde polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Suç aleti olarak kullandığını beyan ettiği bıçakla birlikte ele geçirilen Haliyev’in, cinayetleri kıskançlık sebebiyle işlediğini itiraf ettiği ifade edildi. Ayrıca, cinayetten sonra Haliyev’e yardım ettikleri gerekçesiyle Afganistan uyruklu H.G.H., Türkmenistan uyruklu H.P. ve Türk vatandaşı M.A. gözaltına alındı. Şüphelinin öldürdüğü kişilere ait cep telefonlarını topladığı ve daha sonra Konak ilçesindeki Basmane semtinde bir telefoncuya sattığı belirlendi.

Şüphelinin ilk ifadesinde, sevgilisi olan Gülkamar Hanimova’yı kıskandığı için cinayetleri işlediğini söylediği belirlendi. Olayın 13 Haziran’da gerçekleştiği ve ardından cesetleri buzdolabı ve derin dondurucuya yerleştirdiği ortaya çıktı. Saparmurat Haliyev’in, öldürdüğü 4 kişiyi toplamda 160 parçaya böldüğü bilgisine ulaşıldı. Ruslan Kerimov’un cansız bedenini 60 parçaya ayıran şüphelinin, kadınları derin dondurucuya, erkeği ise buzdolabına yerleştirdiği tespit edildi. İzmir’deki vahşet!

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Haliyev tutuklandı. Haliyev’e yardım ettiği ileri sürülen 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BİRLİKTE FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

Saparmurat Haliyev’in, kıskandığı sevgilisi Gülkamar Hanimova ile birlikte çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıktı. Aynı zamanda Haliyev’in öldürdüğü Leyla Geldiyarova ve Laçin Geldiyarova’nın, Gülkamar Hanimova’nın eski eşinden olan kızları olduğu belirtildi. Çiftin İzmir’de yaklaşık 5 yıldır birlikte yaşadığı bilgisi paylaşıldı. Saparmurat Haliyev’in inşaatlarda, tavuk çiftliklerinde ve restoranlarda çalıştığı ifade edildi. Gülkamar Hanimova’nın ise çocuk bakıcılığı yaptığı belirtildi.

Sakin bir kişiliğe sahip olan Haliyev’in çevresindekilerle sık sık Gülkamar Hanimova’ya olan aşkını dile getirdiği ve olaydan bir hafta önce ikisi arasında bir tartışma yaşandığı ifade edildi. Cinayetten sonra Basmane semtinde derin dondurucu arayan Haliyev’in, kendisine gösterilen derin dondurucuların kapasitesini yetersiz bulması üzerine İkiçeşmelik’teki spot eşya dükkanlarına yönlendirildiği bilgisi ortaya çıktı.