Öldürdüğü kişilerin telefonları satıp dondurucu almış

Yayınlama: 21.06.2023

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, Türkmenistan vatandaşı olan ve 3’ü kadın 4 kişiyi öldürdüğü iddia edilen Saparmurad Hallyev adlı cinayet zanlısı, Çeşme’de gerçekleştirilen etkileyici bir operasyonla yakalandı. Ayrıca, katil zanlısının Basmane semtindeki bir telefoncuya giderek, öldürdüğü kişilerin cep telefonlarını satarak elde ettiği parayla bir derin dondurucu satın aldığı tespit edildi. Öldürdüğü kişilerin telefonları satıp dondurucu almış

Geçtiğimiz pazar günü Bayraklı ilçesindeki bir evde, Türkmenistan vatandaşı Gulkamar Hanymova, kızları Leyla Geldiyazova ve Laçin Geldiyazova ile Ruslan Kerimov’a ait 4 kişinin parçalanmış cesetleri derin dondurucuda bulunmuştu. Olayın ardından İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, katil zanlısı Saparmurad Hallyev’i Çeşme’de başarılı bir operasyonla yakalamıştı.

2 yıldır Çeşme’de çalışıyormuş

İstanbul’da yaşayan Gulkamar Hanymova’nın yeğeni, teyzesine ulaşamaması üzerine endişelenerek İzmir’deki adresine gitti, ancak kendisinden haber alamadı. Bunun üzerine yeğen, durumu polise bildirdi.

İhbarın ardından İzmir polisi, şüphelinin kimliğini bir saat içinde tespit etti. Çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerinin incelenmesi ve çevre sakinlerinin ifadeleri, şüphelinin yakalanması için harekete geçilmesini sağladı. Polis ekipleri, şüphelinin Çeşme’de iki yıldır inşaatlarda çalıştığını belirledi ve gidebileceği noktaları tek tek tespit etti. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Şifne Mahallesi’ndeki bir inşaat alanında beklemeye başladı. Yaklaşık 30 saat süren bir nöbetin ardından, operasyonla şüpheli, suç aleti olan bıçakla birlikte kıskıvrak yakalandı.

Katil telefonları Basmane’de satmış

Katil zanlısı Saparmurad Hallyev’in geçtiğimiz salı günü işlediği cinayetlerdeki dehşet verici detaylar ortaya çıktı. İfadelere göre, Hallyev cinayetleri işledikten sonra parçalanmış cesetleri saklamak için derin dondurucu satın aldı. Öldürdüğü kişilerin telefonları satıp dondurucu almış

Polis, yapılan soruşturma ve tanık ifadeleri doğrultusunda, şüphelinin derin dondurucu almak için çevredeki insanlara sorduğunu ve ardından İzmir’in Konak ilçesinde bulunan İkiçeşmelik semtindeki bir iş yerinden derin dondurucu satın aldığını tespit etti.

Ayrıca, polis çalışmaları sonucunda katil zanlısının Basmane semtinde bir telefoncuya giderek, öldürdüğü kişilerin cep telefonlarını satıp bu şekilde elde ettiği parayla derin dondurucu satın aldığı da belirlendi.

Şüpheli, Cinayet Büro Amirliği’ne getirilerek sorguya alındı ve burada cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. Saparmurad Hallyev, sevgilisi olan Gulkamar Hanymova’yı kıskandığı için cinayetleri işlediğini söyledi. İfade işlemleri halen devam etmekte olup, şüphelinin bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.