Akşener: CHP’den 15 milletvekili istedik, hayatımın en büyük pişmanlığıdır

Yayınlama: 24.06.2023

Meral Akşener, İYİ Parti kurultayında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “CHP’den 15 milletvekili istedik, çünkü öncelikle bu parti seçimlere katılabilsin diye. Ancak bugün itibarıyla söyleyebilirim ki, bu kararım hayatımın en büyük pişmanlığı oldu. Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum, ancak o günden bu güne, bu 15 milletvekilinin bedelini ödeyemedik.” CHP’den 15 milletvekili istedik


İYİ Parti’nin 3. Olağan Kurultayı’nda ATO Congresium’da konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Biz önce bu parti seçime girebilsin diye Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır” ifadelerini kullandı.

Akşener, kongredeki konuşmasında “Rotamız net, pusulamız millet” sloganıyla partisinin kuruluşunu vurgulayarak, “Biz sadece tabelayı astık. İşte tam da bu nedenle, İYİ Parti’nin yolculuğu, aslında milletimizin yolculuğudur. Biz bugünlere, hiç de kolay gelmedik. Hatırlayın; yolumuz doğru olduğu için, nice çileye katlandık. Hedefimiz doğru olduğu için, nice engelle mücadele ettik. Davamız doğru olduğu için, nice zorluğa direndik. Sözümüz doğru olduğu için, nice iftiraya göğüs gerdik” şeklinde konuştu.

Akşener, kendisiyle ilgili yapılan iftira, hakaret ve çirkinliklere de değinerek, “Şahsen hiçbir düşmanım, hiçbir rakibim, beni hapse atmayı isteyenler dahil benimle ilgili asla iddia etmedikleri, söylemedikleri, pis iftiralara şahit oldum. Allah bunu bana gösterdi. Ama affetmeyeceğim, asla affetmeyeceğim, billahi affetmeyeceğim. Hesaplaşacağız hep birlikte” şeklinde konuştu.

Genel Başkan, İYİ Parti’nin amacının koltuk sahibi olmak veya zengin olmak olmadığını vurgulayarak, “Biz bugünlere, kendi ikballerimiz için de gelmedik” diye belirtti. CHP’den 15 milletvekili istedik

“ÇOK ÇARESİZ HİSSETTİM”

Meral Akşener, İYİ Parti’nin 3. Olağan Kurultayı’nda yaptığı konuşmada fedakarlık yapmaktan hiç çekinmediklerini vurgulayarak şunları dile getirdi: “Dolayısıyla biz önce bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. Hesap yapıyoruz, hesap veriyoruz. Savaşmalıydık, bileğimizin gücüyle o seçime girmeliydik. Girmiyorsak da gereğini yapmalıydık. Savaşmadık. Ve 15 milletvekili istedik. Sayın Kılıçdaroğlu’na buradan bir kez daha teşekkür ediyorum; ancak o günden bu güne, 15 milletvekilinin bedelini ödeyemedik. Bu iş, adeta Ömer Seyfettin’in diyetine döndü. Seçime girdik, ancak psikolojik olarak çok kötü hissettik. Kendimi aşağılanmış ve çaresiz hissettim. Hayatımın hiçbir döneminde böyle bir çaresizlik hissetmedim. Çünkü savaşmadık. Ben mücadeleyi ve savaşı severim. Yapamadık. Kellemle top oynamayı çok severim, 28 Şubat’ta oynadım. Ama şu kadar umurum olmadı” diye konuştu.