CHP iyice karıştı!

Yayınlama: 15.06.2023
Düzenleme: 15.06.2023 22:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içinde gerçekleştirmeyi planladığı değişikliklere yönelik tepkiler devam ediyor. Son olarak, CHP İstanbul eski İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, Engin Özkoç ve Tuncay Özkan gibi isimlerden duyduğu rahatsızlığı Kılıçdaroğlu’na iletmek için onun yanına gitmeyi planladığı iddia ediliyor. Chp iyice karıştı.

Kaftancıoğlu’nun, Kılıçdaroğlu’na ulaşarak parti içindeki endişelerini dile getireceği söyleniyor. Bu hareket, parti içinde gerçekleşecek değişimlerle ilgili fikir ayrılıklarını ve bazı üyelerin rahatsızlıklarını yansıtıyor.

CHP İzmir Gençlik Kolları eski İl Sekreteri Melih Tıraş, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimlerinde İzmir’den milletvekili adayı olarak gösterildi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayıyla genel sekreter yardımcılığı görevine getirildi. Bu atama, parti içinde siyasi tepkilere neden oldu. Aynı zamanda, Kılıçdaroğlu’nun Engin Özkoç, Okan Konuralp ve Tuncay Özkan gibi isimlere yeni görevler vereceği iddiası ise CHP içinde karışıklığa yol açtı. Chp iyice karıştı Kaftancıoğlundan Ankaraya çıkarma.

CANAN KAFTANCIOĞLU KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ!

Son haberlere göre, CHP İstanbul eski İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme talebinde bulunduğu iddia ediliyor. Kaftancıoğlu’nun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile birlikte hareket ettiği ve tepkilerin odağında olan Engin Özkoç ile Tuncay Özkan hakkında görüşme yapacağı da belirtiliyor.

PARTİDE YENİ BİR KRİZ YAŞANDI

Son seçimdeki başarısızlık sonrasında, Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) iç çekişme ve koltuk kavgası artarak devam ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrıları yapılırken, parti içindeki rekabet de hız kazanmış durumda. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “değişim” mesajıyla başlayan süreç, milletvekili Özgür Özel’in “Ben de genel başkan adayıyım” açıklamasıyla daha da alevlendi.

DELEGELER TEPKİ GÖSTERİYOR

CHP İzmir Gençlik Kolları eski İl Sekreteri Melih Tıraş, genel seçimlerde İzmir’den milletvekili adayı olarak seçimlere katıldı. Ancak sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayıyla genel sekreter yardımcılığı görevine getirildi. Tıraş’ın bu atama kararı, parti içerisinde bazı rahatsızlıklara neden oldu. Özellikle il başkanları ve kurultay delegeleri, Tıraş’ın yeni görevlendirilmesinin ardından kendilerine verilecek yeni görevlere ilişkin iddialara tepki gösterdi. Bu durum parti içinde tartışmalara ve eleştirilere yol açtı.