Starfield’ın detayları paylaşıldı!

Yayınlama: 23.06.2023

Xbox Showcase 2023’te yayımlanan Starfield oyununun geliştirici direktörü Todd Howard, oyun hakkında daha fazla bilgi paylaştı. Howard, Starfield’da 1000 gezegenin yer alacağını ve bunların sadece yüzde 10’luk bir kısmında yaşam olduğunu belirtti. Oyunda, bazı gezegenlerde gelişmiş yaşam formlarıyla karşılaşırken, diğerlerinde ise daha ilkel yaşamların bulunacağını ifade etti. Starfield’ın detayları paylaşıldı!

Jetpackler kullanılacak

Todd Howard, Starfield’ın geliştirici direktörü olarak, gezegenlerde kara araçlarının olmayacağını ve oyunda yalnızca Jetpack kullanarak istenilen her yere gidilebileceğini belirtti. Ancak gelecekteki ek paketlerle birlikte oyuna kara araçlarının dahil edilebileceğini söyledi.

Gezegenden gezegene değişen yer çekimi faktörü

Starfield’ın geliştirici direktörü Todd Howard, her gezegende yer çekimi farklılıklarının bulunacağını ve bunun oyunda önemli bir etkiye sahip olacağını açıkladı. Howard, düşük yerçekimi olan bir gezegende daha yükseğe zıplamanın mümkün olacağını ve böylece yüksek yerlere daha kolay çıkılabileceğini belirtti. Ayrıca yerçekiminin çatışmalarda da hissedileceğini ve taktiksel bir rol oynayacağını ifade etti. Starfield’ın detayları paylaşıldı!

Asteroit kuşağından geçim yapılacak

Gezegenler arası yolculuklarda asteroit kuşağı gibi yerlerden geçileceği ve oyuncuların kara deliğe yaklaştıklarına etkilerinin hissedilebileceği belirtiliyor.

Başka oyunculardan çalınan gemiler özelleştirilebilecek

Todd Howard, oyuncuların başkalarından çaldıkları gemileri özelleştirebileceklerini, ancak bu işlemin kredi gerektirdiğini ve kaydedilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, oyunun ileri safhalarında olan oyuncular için gemi inşa sisteminin tasarlandığını ifade etti. Howard, mevcut gemi inşa seçeneklerinin çoğunun yüksek maliyetli olacağını duyurdu.

Starfield’ın Xbox ve Windows PC için 6 Eylül 2023’te çıkış yapması planlanıyor. Ancak erken erişim isteyen herkes Premium sürümü satın alıp 1 Eylül 2023 itibarıyla oyunu oynayabilecek.