Özkan Uğur’un ailesinden açıklama geldi!

Yayınlama: 24.06.2023

Üzücü haberlerle dolu geçen üç aylık süre boyunca, sevilen müzik grubu MFÖ’nün üyesi Özkan Uğur’un yoğun bakımda olduğu ve entübe edildiği haberleri hayranlarını derinden üzdü. Özkan Uğur’un tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam ederken, yakın dostlarından da ‘geçmiş olsun’ mesajları yağdı. Özkan Uğur’un ailesinden açıklama geldi!

Bu zorlu süreçte, usta sanatçının eşi Aysun Uğur ve oğlu Alişan Uğur, toplumla iletişim kurmak için sosyal medyayı kullanarak bir açıklama yaptılar. Aysun Uğur ve Alişan Uğur, bu açıklama aracılığıyla Özkan Uğur’un sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Özkan Uğur, geçtiğimiz yıllarda hastalığının nüks etmesiyle karşı karşıya kalmıştı. Temmuz 2020’de yaptığı açıklamada, “İkinci kez karşılaştığım bu mücadeleden de zaferle ayrıldım. Dualarınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Umarım en kısa sürede bu Korona virüs belasından da kurtuluruz. Yakında konserlerimizde görüşmek üzere. Herkese sağlıklı günler dilerim. “Sevgilerle,” diyerek sevenlerine bir nefes aldırmıştı. Özkan Uğur’un ailesinden açıklama geldi!

Üzücü bir haberle, Özkan Uğur’dan gelen duyuma göre hastalığı 2 yıl sonra nüksetti ve Nisan 2022’de bu durumu açıkladı:

“Eski rahatsızlığım yeniden ortaya çıktığı için akıllı ilaç tedavisine başladım. Bu süreçte en etkili sonuçları elde etmek için bir süreliğine kalabalıktan ve yoğun tempostan uzak durmam gerekiyor. Bu sebeple konserlerimizi bir süreliğine ertelemek zorunda kalıyoruz. En kısa sürede tekrar bir araya gelme umudu ve sevgilerimle…”

Hayranları Özkan Uğur’dan gelecek iyi haberi beklerken usta sanatçının yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü ortaya çıktı. Usta sanatçının ailesi bugün yazılı bir açıklama yaptı ve 69 yaşındaki Özkan Uğur’un sağlık durumu hakkında sevenlerini bilgilendirdi.

İşte o açıklama

“Özkan Uğur’umuzun tedavisi devam etmekte olup, 29 Mayıs’tan bu yana yoğun bakımdadır. Dün itibariyle hastalığıyla ilgili çok güzel haberler almaya başladık. Doktorlarının büyük gayreti ve Allah’ın izniyle tedavilerin yan etkilerinden kaynaklanan sorunlarının da yakında çözüleceğine ve yoğun bakımdan çıkacağına inancımız tamdır. Hakkında çıkan kaynağı belirsiz olumsuz haberlere itibar etmemenizi rica ediyoruz. Yakında iyi haberlerini de bizzat vereceğiz inşallah… Ailesi olarak gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyoruz. Dualarınızı esirgemeyin. Eşi Aysun Aslan Uğur ve oğlu Alişan Uğur…”