Kaçış Nevi Kimdir? Leyla Tanlar Kimdir?

Yayınlama: 21.06.2023

Leyla Tanlar, Türk oyuncu ve modeldir. 13 Aralık 1997 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Bulgaristan asıllı, babası ise Türk asıllıdır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Kaçış Nevi Kimdir?

Leyla Tanlar, Türk oyuncu ve modeldir. İlk ve orta öğrenimini Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra İtalyan Lisesi’nde lise eğitimini başarıyla tamamladı. Şu anda Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde üniversite eğitimine devam etmektedir. Üniversite hayatında Medya ve Görsel Sanatlar alanında yoğunlaşmasının yanı sıra Arkeoloji ve Sanat Tarihi alanında da yan dal programına başladı.

Leyla Tanlar, oyunculuk tutkusunu keşfettiği için birçok tiyatro kulübünde faaliyetlerde bulunmuştur. Bu tutkusundan dolayı Akademi 35,5’e başvurarak, aldığı kurslar sonucunda mezun olmuştur. Ayrıca University of California At Los Angeles (UCLA) oyunculuk atölyelerine katılmıştır.

Kariyerine oyunculukla başlayan Leyla Tanlar, ilk olarak 2013 yılında “Lale Devri” adlı diziyle televizyon dünyasına adım atmıştır. Diziye Burcu karakteriyle katılan Tanlar, performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ardından “Kara Para Aşk”, “Yanımda Kal” gibi birçok önemli projede yer almıştır.

2014 yılında “Paramparça” dizisinde Cansu Gürpınar karakterini canlandırırken, Nurgül Yeşilçay, Erkan Petekkaya, Ebru Özkan, Alina Boz, Civan Canova ve Cemal Hünal gibi önemli isimlerle birlikte başrolde yer almıştır.

2015 yılında düzenlenen 4. İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri töreninde “En Çok Gelecek Vaad Eden Oyuncu Ödülü”nü almıştır.

2016 yılında Leyla Tanlar, InStyle dergisinin mart sayısı için modellik yapmıştır.

Leyla Tanlar, 2018 yılında Hilal Saral’ın yönettiği ve Melek Gençoğlu’nun senaryosunu yazdığı “Şahin Tepesi” adlı dizide Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Murat Aygen, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner ve Mustafa Mert Koç ile birlikte rol almıştır. Kaçış Nevi Kimdir?

Leyla Tanlar, başarılı oyunculuk performansı ve güzelliğiyle dikkat çeken bir isimdir. Kendini sürekli geliştirmeye devam eden ve farklı projelerde yer alan Tanlar’ın gelecekteki başarıları merakla beklenmektedir.

Leyla Tanlar, televizyon projelerinin yanı sıra sinema filmlerinde de başarılı performanslar sergilemiştir. “Aşk Sana Benzer” ve “Arif v 216” gibi yapımlarda rol almıştır. Genç yaşına rağmen oyunculuk yeteneği ve doğal güzelliğiyle dikkat çeken Tanlar, kendini sürekli geliştirmekte ve farklı karakterlere hayat vermektedir.

Aynı zamanda bir model olan Leyla Tanlar, çeşitli markaların tanıtım kampanyalarında yer almıştır. İstanbul Moda Haftası gibi önemli etkinliklerde podyumlarda boy göstermiştir. Modellik kariyeri boyunca birçok ünlü tasarımcının koleksiyonlarında yer almıştır.

Leyla Tanlar, oyunculuk ve modellik kariyerinin yanı sıra sosyal medyada da aktif bir şekilde yer almaktadır. Instagram gibi platformlarda takipçileriyle paylaşımlarda bulunmakta ve günlük yaşamını takipçileriyle paylaşmaktadır.

Leyla Tanlar, genç yaşına rağmen başarılı bir kariyere sahip olan yetenekli bir oyuncu ve modeldir. Hem televizyon projelerindeki başarısı hem de güzelliğiyle Türkiye’nin tanınan isimlerinden biri olmuştur. Gelecekteki projeleri ve başarılarıyla adından söz ettirmeye devam etmesi beklenmektedir.