Dilan ve Engin Polat Hakkında Terör Soruşturması

Yayınlama: 20.10.2023
Düzenleme: 20.10.2023 16:24

Engin Polat ve Dilan Polat’ın avukatı, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun çift hakkında başlattığı soruşturma iddialarını reddetti. Dilan ve Engin Polat Hakkında Terör Soruşturması

Dilan Polat ve eşi Engin Polat, gündemi sarsan vergi kaçırma iddiaları ve yayınladıkları videolarla sık sık gündeme gelirken, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun çift hakkında soruşturma başlattığı iddialarıyla ilgili ailelerinin avukatı tarafından yapılan yalanlama geldi.

“ÖRGÜT KURMA, UYUŞTURUCU SATICILIĞI VE MAIL ORDER GİBİ KONULARLA İLGİLİ İNCELEME YOK”

Ailenin avukatı Enes Çetinkaya, çift hakkında terör soruşturması iddialarını reddederek şu sözlere yer verdi: “Müvekkil aleyhine herhangi bir terör soruşturması başlatılmamıştır. Ayrıca, medyada yer alan haberlerin aksine, müvekkilin aleyhine yürütülen herhangi bir soruşturma dosyasında silah kaçakçılığı, örgüt kurma, uyuşturucu satışı veya tedariki, ve mail order sisteminin hukuk dışı yöntemlerle kullanılması gibi bir inceleme bulunmamaktadır.” Dilan ve Engin Polat Hakkında Terör Soruşturması

4 AYRI SUÇTAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI İDDİALARI VAR

İddialara göre, Polat çifti ve aileleri hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun bir soruşturma yürüttüğü ifade edildi. Polat çifti ile ilgili ise “Suç örgütü kurma ve yönetme”, “Suç örgütüne üyelik”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama” ve “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” gibi toplamda dört farklı suç kategorisinde soruşturma başlatıldığı öne sürüldü.

MADDİ VE MANEVİ BÜYÜK ZARAR

“Bunun yanı sıra İstanbul Anadolu Adliyesi’nde halen devam eden soruşturma dosyasıyla ilgili olarak, bu iddiaları destekleyen somut bir kanıt elde edilmemiş ve müvekkil tarafına yönelik herhangi bir karar verilmemiştir. Dolayısıyla, tarafımızca yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve müvekkilin lekesiz itibarına zarar vermekten öteye gitmeyeceği açıktır. Bu iftira kampanyasının yürütülmesi nedeniyle, müvekkil ve onların yönettiği şirketler, hem maddi hem de manevi anlamda büyük zarara uğramıştır.”

Dilan Polat Kimdir?

Dilan Polat, 21 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İki kardeşi olan Dilan, annesini küçük yaşta kaybetmiş ve bu nedenle teyzeleri tarafından büyütülmüştür. Babası iş adamı olarak faaliyet göstermiş, ancak beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetmiştir. İş hayatına doğum fotoğrafçılığı yaparak adım atan Dilan Polat, bugüne kadar birçok ünlü kişinin fotoğrafçılığını üstlenmiştir. 2017 yılında ablasıyla birlikte İstanbul’da bir güzellik merkezi açmıştır ve Dilan Polat adı altında faaliyet gösteren bu güzellik merkezi Türkiye’nin birçok ilinde şubelere sahiptir.

Dilan Polat, genç yaşlarda bir medikal şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Engin Polat ile evlenmiştir. Çiftin Nida ve Milan Efe adında iki çocuğu bulunmaktadır.

Engin Polat Kimdir?

Engin Polat, 3 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Şu an itibariyle 35 yaşındadır. Engin Polat’ın aslen İstanbullu olduğu ifade edilse de bazı kaynaklarda Ankaralı olduğu yönünde bilgiler bulunmaktadır.