YKS TYT SORULARI VE CEVAPLARI 2023

Yayınlama: 17.06.2023

Üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 2023 tarihleri açıklandı. Bu sınav, yaklaşık 3,5 milyon adayın katılımıyla gerçekleşecek. YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), 17 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek. İkinci oturum ise Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olarak planlandı ve 18 Haziran Pazar günü yapılacak.YKS TYT SORULARI VE CEVAPLARI 2023

Öğrenciler için merak edilen konulardan biri de YKS 2023 cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağıdır. Cevap anahtarının yayınlanması, öğrencilerin sınav performanslarını değerlendirmeleri ve sonuçlarına erişmeleri açısından önemlidir. Ancak, özgün bir şekilde size bu haberi sunabilmek adına, 2023 yılı için YKS cevap anahtarının yayınlanacağı tarih hakkında bilgim bulunmamaktadır.

Öğrencilerin sınav sonuçlarını öğrenmeleri ve YKS 2023 cevap anahtarının yayınlanmasıyla ilgili güncel bilgilere resmi sınav kurumları veya ilgili haber kaynaklarından ulaşmaları önemlidir. Bu kaynaklar, öğrencilere en doğru ve güncel bilgileri sağlayacaktır. YKS TYT SORULARI VE CEVAPLARI 2023

YKS CEVAP ANAHTARI


YKS cevap anahtarı, resmi olarak ÖSYM’nin internet sitesi olan https://www.osym.gov.tr/ üzerinden yayınlanacak. Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’ne (AİS) giriş yaparak cevap anahtarına ulaşabilecekler.

ÖSYM, daha önce yaptığı açıklamada, sınavın tamamlanmasından sonra en geç 3 gün içinde adayların vermiş oldukları cevaplar ve soru kitapçıklarının Aday İşlemleri Sistemi’nde erişime açılacağını belirtmiştir. Bu sayede öğrenciler, sınav performanslarını değerlendirebilmek ve cevaplarını kontrol edebilmek için YKS cevap anahtarına erişebilecekler.

Öğrencilerin güncel ve kesin bilgilere ulaşabilmek için resmi ÖSYM internet sitesini takip etmeleri önemlidir. YKS cevap anahtarının yayınlanmasıyla birlikte öğrenciler, sınav sonuçlarını ve performanslarını değerlendirmek için gerekli adımları atabileceklerdir. YKS TYT SORULARI VE CEVAPLARI 2023

TEMEL MATEMATİK CEVAP ANAHTARI

1. Nota sorusu cevabı nedir? Cevabının 13/8 olduğu söylendi.

2. Kare vardı. A kök B şeklindeki sorunun cevabı ise 127’dir.

3. 3. 2015 2023 nüfus artışı sorusunun cevabı.. 1/10 olarak artışın 11/10 ile çarpmanız gerekiyordu. Cevabı ise 6/8’dir.

4. Çiçeklerin raftaydı. 5 parçaya ve 4 parçaya bölünmüştü. Bu sorunun cevabı ise 1,38 oluyordu.

5. Bir lamba ve tel vardı. İki kere daha yakınca parlak oluyor, bir kez daha yakınca gün ışığı veriyor gibi bir şeyler vardı. Tek sayı çift sayı sorusuydu.

A – Tek
B – Tek
C – Çift

Hangi çift oluyor diye soruyordu. Cevap ise şu şekilde:

C * (A+B) Çünkü zaten c çift olandı.

6. Fonksiyon sorusu var. F+g ve f*g gibi bir şeyler vardı. g(7)’nin cevabı isteniyordu. Bunun cevabı da 15 oluyordu

7. A, B ve C şehirlerinin yerel saat farkı sorusu. C şehrinde saat 17.00 olamazdı. Bu bir mutlak değer sorusuydu. Cevabı da 17:00.

8. Kümeler kızlar ve erkek isimleri sorusu.. X, N,Y vardı. Cevabı ise Burak olacaktı.

9. Mod medyan sorusunun cevabı ise 17.

10. N= Kaç farklı rakamdan oluşur sorusunun cevabı da 9.

11. ABB BAB 11’e ve 12’ye bölünüyor. 588 ve 858 sorusu. Cevabı A+B=13 olacak.

12. A ve B kırtasiyesi sırt çantası ve kalemlik sorusu cevabı 48.