Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ı istifaya çağırdı

Yayınlama: 26.06.2023
Düzenleme: 25.06.2023 14:36

Fenerbahçe‘nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ın söylem ve eylemleriyle Fenerbahçe ve Ali Koç’a zarar verdiğini vurgulayarak, Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı koltuğundan istifa etmesi gerektiğini belirtti. Yıldırım, Dündar’ın Sözcü Gazetesi’ndeki yazısının Fenerbahçe Başkanı ve Yüksek Divan Kurulu üyelerine yönelik hakaret içerdiğini ifade etti. Aziz Yıldırım Uğur Dündar’ı istifaya çağırdı

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamayla Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar’ı istifaya çağırdı.

“UĞUR DÜNDAR, FENERBAHÇE’YE ZARAR VERMEKTEDİR”

Aziz Yıldırım, yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Uğur Dündar’ın söylem ve eylemleri, hem Sayın Ali Koç’a hem de Fenerbahçe’ye zarar vermektedir. Kendisiyle yakın zamanda bir arkadaşımız aracılığıyla ilettiği, askerliğimle ilgili ‘Tweetler atmaya kalkarsam efsaneler kestane olur’ sözünün ne anlama geldiğini açıklamasını istiyorum. Ayrıca, Erman Toroğlu’nun yazısında bahsedilen, bana yönelik aşağılayıcı ifadelerin ima edildiği yazıya cevap vermeye davet ediyorum. Ayrıca, dışarıdan nasıl göründüğünü net bir şekilde görebilmesi için son mali genel kurulumuzun kaydını tekrar izlemesini öneriyorum. Artık aktif olarak sürdüremediği Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı koltuğundan istifa etmesini bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

“BİLMEZDEN GELME SANATINDAN FAYDALANMAYA ÇALIŞMIŞTIR”

Bugün Uğur Dündar, Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde açıklamalarımla hiçbir ilgisi olmayan bir yazı kaleme almıştır. Söz konusu gazeteci, yazısında “Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a engel çıkarmadığı” için benim “tehditlerime” maruz kaldığını iddia ederek yanlış bir çıkarım yapmış ve edebiyatımızda sık kullanılan bir bilmezlikten gelme sanatına başvurmuştur. Aziz Yıldırım Uğur Dündar’ı istifaya çağırdı

Öncelikle ifade etmek gerekir ki, Uğur Dündar’ın oturmuş olduğu makam, Fenerbahçe Başkanı’na zorluk çıkarabileceği bir yer olmamakla birlikte, o makam böyle bir kötülüğe alet edilemeyecek kadar da değerli ve kutsaldır. O koltuğun değerini ve ağırlığını halen kavrayamamış olan Uğur Dündar’ın, açıklamalarımla hiç ilgisi olmayan bu çocukça iddiası, hem Fenerbahçe Başkanı’na, hem de Yüksek Divan Kurulu üyelerine hakarettir. Maalesef söz konusu gazeteci bu satırlarıyla, basın toplantımdan gerekli payı kendisine çıkaramadığını kanıtlamıştır.

“TÜRK FİLMİ TADINDA BİR YAZI YAZMIŞTIR”

Basın toplantımda, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı’nın görevini yerine getiremediğini, Fenerbahçe’nin genel kurulunda siyasetin etkisini artırdığını belirttim. Ayrıca, seçilmeden önce siyasetten uzak duracağına dair verdiği sözleri tutmadığını vurguladım. Erman Toroğlu’nun 23 Haziran Cuma günü yazdığı yazıya cevap vermesi gerektiğini ve bana yazılı olarak ilettiği tehdidi kamuya açıklaması gerektiğini ifade ettim. Ancak Uğur Bey bugün kaleme aldığı yazıda, tamamen bu konularla ilgisiz bir Türk filmi senaryosuna benzer bir içerikle karşımıza çıktı.

Uğur Dündar’ın yüksek divan seçimleri öncesinde, kişisel ve arkadaşlarımın desteğini talep ettiği fikirler, o süreçteki hareket tarzı, eylemleri ve Sayın Ali Koç ve yönetimiyle ilgili düşünceleri, bizim ona yaptığımız tavsiyeler, seçildikten sonra Uğur Dündar’ın mevcut yönetimle yaşadığı muamele ve bu konudaki ifadeleri, Fenerbahçe’ye yakışır doğrularla ilgili sunduğumuz tavsiyeler, ben ve diğer genel kurul üyelerimiz tarafından bilinmektedir. Ayrıca herkesin bilmesi gereken bir gerçek de Aziz Yıldırım’ın, 3 Temmuz süreci ve sonraki zorlu dönemlerde yalnız olmadığı, 25 milyonluk Fenerbahçe camiasının eşsiz gücünü her zaman yanında hissettiği ve haklılığının yıllar sonra da olsa ortaya çıktığıdır.

“İSTİFA ETMEYE DAVET EDİYORUM”

Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ın söylem ve eylemleriyle Fenerbahçe ve Ali Koç’a zarar verdiğini belirterek, Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı koltuğundan istifa etmesi çağrısında bulundu. Yıldırım, Dündar’ın kendisine bir arkadaşı aracılığıyla ilettiği “Tweetler atmaya kalkarsam efsaneler kestane olur” sözünün ne anlama geldiğini açıklamasını istedi. Ayrıca, Erman Toroğlu’nun yazısında ima edilen galiz küfürlerle ilgili bir cevap vermesini ve dışarıdan nasıl göründüğünü daha net bir şekilde görmek için son mali genel kurul kaydını tekrar izlemesini önerdi. Artık aktif olarak sürdüremediği Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı koltuğundan istifa etmesini talep etti.