Arda Güler kararını verdi!

Yayınlama: 05.07.2023

Fenerbahçe’nin genç futbolcusu Arda Güler, Barcelona ve Real Madrid’in ilgi odağı haline gelmiş durumda. İddialara göre Arda, Real Madrid’e transfer olmayı tercih ediyor ve sarı-lacivertli takımda bir yıl daha kiralık oynamak istememesi nedeniyle bu kararı almış durumda. Arda Güler kararını verdi!

Barcelona ve Real Madrid’in peşinden koştuğu Fenerbahçe’nin genç yeteneği Arda Güler’in eflatun-beyazlıları tercih ettiği ileri sürülüyor. Bu süreçte Real Madrid’in de devreye girdiği ve 18 yaşındaki futbolcuyu kadrosuna katmak için temsilci gönderdiği ve oyuncuyla görüşmelere başladığı belirtiliyor. Arda’yı Barcelona transfer etmesi durumunda ise bir yıl daha Fenerbahçe’ye kiralamayı planladığı ifade ediliyordu.

Ancak genç oyuncunun sarı-lacivertli takımda kiralık oynamayı reddettiği ve bu nedenle Real Madrid’e daha sıcak baktığı ileri sürülüyor. Arda Güler’in önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de oynamak istemediğini ise net bir şekilde yönetimle paylaştığı kaydediliyor. Arda Güler kararını verdi!

20 milyon euro bonservis bedeli

Real Madrid’in Fenerbahçe’ye 20 milyon euro bonservis bedeli ve sonraki bir satıştan elde edilecek gelirin yüzde 20’si teklif ettiği iddia ediliyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, bugün saat 16.00’da İsmail Kartal’ın imza töreninde bu konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.