GÜNDEM

Zeytinburnu’nda hırsızı kendi bıçağıyla yaraladı

Olay, dün öğle saatlerinde, Semiha Şakir Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, daha önce kaçak göçmenlerin yaşadığı 3 katlı bina, polisin operasyonunun ardından boşaltıldı. Bir süre metruk halde kalan bina, daha sonra belediye tarafından mühürlendi. Bunun üzerine durumu fırsat bilen hırsızlık şüphelileri, mültecilerden kalan eşyaları çalmaya başladı.

HIRSIZIN ELİNDEKİ BIÇAĞI ALDI 

Dün öğle saatlerinde gerçekleşen olayda, hırsızlık amacıyla binaya giren şüpheli, kaçmaya çalıştığı sırada, mahalle sakinleri tarafından yakalandı. Şüpheli, kendisini darbedenlere bıçak çekti. Bu sırada mahalleliden biri şüphelinin elinden aldığı bıçakla şüpheliyi yaraladı. Şüpheli yaralı halde olay yerinden kaçtı. İhbar verilmesi üzerine polis ekipleri, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. 

“TELEVİZYONUMUN ANTENİNİ ÇALDILAR” 

Çatıdaki anteninin çalındığını söyleyen Mustafa Atik, “Biz, bu binadan çok sıkıldık. 100-150 tane mülteci bu binada kalıyor. Bütün çöplerini arka tarafa atıyorlar. Kokudan duramıyoruz. Belediyemiz ilgileniyor, mühürlüyor. Tekrar mührü söküyorlar. Buraya giren çıkan belli değil. Uyuşturucu var. Benim televizyonumun antenini çaldılar” dedi. 

“BİNAYI MESKEN EDİNDİLER” 

Binaya daha önce de hırsız girdiğini belirten Zeki Saray, “Burası daha önce bina sakinleri tarafından mültecilere kiralanmıştı. Devletin aldığı kararla mülteciler ülke dışına gönderilmesi için baskın düzenlenmişti. Kaçanlar kaçtı, kaçamayanlar ise sınır dışı edildi. Bunu fırsat bilen, Zeytinburnu’nda yaşayan uyuşturucu madde kullanıcıları ve evsizler, burayı mesken edindiler. Ben, yan binada oturuyorum. İki ay önce, güpegündüz evime hırsız girdi. Hırsızla yüz yüze geldim. Olaylar ondan sonra belli bir noktaya geldi. Burada yaşayan mahalle sakinleri olarak Zeytinburnu Belediyesi’nde, emniyette kayıtlarımız duruyor. Bunun bir an evvel çözüme kavuşmasını istiyoruz” diye konuştu. 

“UYKUMUZ HARAM OLDU” 

Saray, kendilerini savunmak için evinde beyzbol sopası ve bıçak bulundurduklarını ifade ederek, ” Belediye tarafından burası mühürlendi. Biz evimizde beyzbol sopası, bıçak ile kendimizi savunmak amaçlı tedbirler alıyoruz. Uykumuz haram oldu. En son dövülen kişi hırsızlık yapıyordu. Burada yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin yardımı ile polis ekipleri içeri girdi. Kaçan mültecilerin kalan eşyaları çaldılar. Oraya bitirip yan binalara girmeye başladılar ettiler. Biz de ondan dolayı teyakkuz halindeyiz. Belediye yetkilileri bunu duysunlar, bir hal çaresine baksınlar” diye konuştu. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası