Dünya

Zelenskiy Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile görüştü

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile görüştü. Polonya Cumhurbaşkanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, görüşmenin iki saat sürdüğü bilgisi verildi.

Görüşmede Zelenskiy’nin ABD ziyaretinin ayrıntılarına değinildiği ve Polonya-Ukrayna ilişkilerinin ele alındığı belirtildi. Zelenskiy de Telegram hesabından yaptığı açıklamada, “Eve dönerken Ukrayna’nın dostu olan Cumhurbaşkanı Duda ile görüştüm.” ifadesini kullandı.

ZELENSKİY’NİN ZİYARET ETTİĞİ 2’NCİ ÜLKE

Savaşla geçen bir yılın geride bırakılacağını vurgulayan Zelenskiy, görüşmede geleceğe yönelik stratejik planları, ikili ilişkileri ve uluslararası düzeydeki etkileşimleri de ele aldıklarını açıkladı.

Polonya ve ABD, 24 Şubat’ta Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından bu yana Zelenskiy’nin ziyaret ettiği iki ülke oldu.

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Çin'den ABD'ye bomba 'Suriye' cevabı!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası