Blog Yazıları

ZAMANE DUYGULARI

Merhabalar sevgili okuyucularım. Umarım iyisinizdir. Size içimi dökme zamanım geldi. Bugün ki derdim zamane duyguları. Tüm duyguların laçkalaştığı bir dönemi yaşıyoruz. Yaşımın çok büyük olmamasına rağmen geçmişi o kadar özlüyorum ki. Sanki ruhum 70 yaşında gibi hissediyorum. Ben bu döneme ait değilim galiba.

    Çok sıkıldım bu karma karışık durumlardan. Kimse kimseyi karşılıksız sevmez olmuş. Kimse kimseye güvenemez olmuş. İyi ki liseye ve üniversiteye gitmişiz diyorum şöyle bir bakınca. Tüm gerçek güvendiğim dostlarım liseden ve üniversiteden. Büyüdükçe arkadaş edinemez oldum. Kimseye güvenemez oldum. Kendi çıkarları uğruna acımadan dostum dediğini harcayan insanlar tanıdım büyüdükçe. Pişkin pişkin bunun normal olduğuna inandırmaya çalışan insanlar. 

    Her şey eskiden daha saftı daha temizdi daha netti. Eskiden çıkma teklifi vardı mesela. İnsanlar birbirinden hoşlanırdı çıkma teklifi ederdi. Şimdi ise saçma sapan terimler yerini aldı. Biz şimdi neyiz sorusunu sormamak için insanlar kıvranır oldu. Kız grupları toplanıp erkeğin konuşmalarından davranışlarından sevgili olup olmadıkları anlamak için kafa patlatır oldu. 

    Eskiden erkek kadından hoşlanınca onu tavlayabilmek için uğraşırdı çaba sarf ederdi. Şimdi ise tam tersi olmuş. Erkekler kadınlardan ilk adımı bekler olmuş ilgi bekler olmuş. Ne saçma bir döneme denk gelmişiz böyle. Eskiden evlenen insanlar ne şanslılar. Şimdi evlenmek bile gerçekten zor. Arkadaşlarımla da sürekli konuşuyorum ve hepsinden duyduğum şey aynı. Ne oldu senin konuştuğun bir çocuk vardı diye soruyorum aldığım cevap şöyle her şey çok güzeldi birden bire yazmamaya başladı.  Bir diğeri diyor ki ben yazdıkça cevap veriyor kendi hiç ilk mesajı atmıyor. Bu ne şimdi? Konuşmak istiyor mu istemiyor mu? Neden tüm bunlar peki? Adamın seçeneği fazla diye mi? Sen seni tavlaması için çaba beklerken o aslında hiç çaba beklemeden karşılık veren kadına mı gidiyor? Evet aynen böyle oluyor. Aynı anda bir sürü kişiyle flört etmeler hele çok moda. Gerçek aşkı arıyor güya 10 kişiyle flört ederek. Biri olmazsa diğeri oda olmazsa diğeri.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   NE KADAR ÖZGÜRÜZ?

 İlk adımı atan kadınlara hatta evlilik teklifi eden kadınlara bile bu sebeple kızıyorum. Rahat kadınla nazlanan erkek eski düzeni el birliğiyle bozup kaos ortamı yarattılar. Takılmak gibi iğrenç bir terimi dillere doladılar. Kim kiminle sevgili kim kiminle takılıyor hiç belli değil. Birde ciddi ilişki isteyip sınır koyan kadına Kezban muamelesi yaparlar. 

    Gerçekten ciddi ilişki isteyip ciddi düşünen kıza denk gelemeyen erkek arkadaşlarım da var. Çocuk gerçekten düzgün biriyle tanışıp evlenmek istiyor. Ama karşısına hep ben ciddi ilişki yaşamam ben zora sıkıya gelemem diyen kadınlar çıkıyor. Ya da şahit olduğum bir başka olay bir kadın erkek arkadaşımla resmen flört ediyor aylarca ve sonra erkek arkadaşım cesaretini toplayıp açılıyor kadına ve aldığı cevap nedir dersiniz? ”Ben seni arkadaşım olarak görüyorum sen beni yanlış anlamışsın.” Şaşırıp kalıyoruz. Bu nasıl arkadaşlıktır. Böyleleri yüzünden kız-erkek arkadaşlıklarına kötü bakılır oldu. Kızla erkek arkadaş olamaz diyenler türedi. Sevgili olunca karşı cins arkadaşları kıskanmalar başladı. Çünkü böyle flörtöz lafta arkadaşlıklar saf art niyetsiz olan arkadaşlıkların adını kirletti. Biz mi eski kafalı kaldık yani ? Yeni nesilden midir, modernleşme merakından mıdır bilemem ama nefret ettiğim bir dönemdeyim. İnsanın ne ilişki yaşayası geliyor ne arkadaş edinesi. 

    Özetle eskiden her şey daha güzeldi. Aşk başkaydı, güven başkaydı, dostluk başkaydı. Şimdi ise hepsi koca bir yalana yerini bıraktı. Çıkar ilişkileri, takılma merakları derken sadece eskiye özlem duyan insanların yaşatmaya çalıştığı kadar varlar. Umduğunuz ilişkileri bulmanız tüm duyguların saf ve gerçek olması dileğiyle. Sağlıcakla kalın. ZAMANE DUYGULARI

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası