GÜNDEM

YTÜ öğrencileri Peygamberimiz’e hakaret eden Uğur Kutay’ın cezalandırılmasını talep etti

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Birgün Gazetesi yazarı Uğur Kutay’ın, 5 Aralık’ta Senaryo Yazımı dersinde müfredat dışına çıkarak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.S.) ve İslam’a hakaretler ettiği ortaya çıkmıştı.

Tartışma sosyal medya aracılığıyla dalga dalga yayılırken, Müslümanlar arasında büyük infiale neden olmuştu.

BÜYÜK TEPKİLER YÜKSELİNCE YTÜ REKTÖRLÜĞÜ DERS VERMESİNİ DURDURDU

Tepkiler yükselirken geçtiğimiz günlerde Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Umut. R. Tuzkaya ise kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanan skandalla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlamış, “Kamuoyuna Duyurulur: Öğr. Gör. Uğur Kutay hakkında disiplin ve ceza soruşturması açılmış ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Dersleri başka bir akademisyene aktarılmıştır” ifadelerini kullanmıştı.

UĞUR KUTAY’IN İSLAM’A VE PEYGAMBER EFENDİMİZE YÖNELİK SAPKINCA HAKARETLERİ SUÇ

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “Dini Değerleri Aşağılama” suçu işleyen sapkın sözlerin sahibi Uğur Kutay hakkında bir açıklamada YTÜ öğrencilerinden geldi.

YTÜ öğrencilerinin Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle:

YTÜ ÖĞRENCİLERİ: BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜ VE UTANÇ DUYUYORUZ

Öncelikle ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birisi olan Üniversitemizin bir akademisyen skandalı ile gündeme gelmesinden dolayı büyük bir üzüntü ve utanç duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

“PERVASIZCA İSLAM’I PEYGAMBERİMİZİ VE MÜSLÜMANLARI AŞAĞILAMAKTADIR”

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Birgün Gazetesi yazarı Uğur Kutay 5 Aralık 2022 tarihli dersinde dinimize, Peygamberimize ve değerlerimize ağır hakaretler etmiştir. Kutay’ın bu hakaretleri aslında bardağı taşıran son damladır zira mezun ve şikâyetçi öğrencilerin ifade ettiklerine göre Kutay, yıllardır derslerinde pervasızca İslâm’ı, Peygamberimizi ve Müslümanları aşağılamaktadır. Son yaşanan hadise ile birlikte sabırları taşan öğrencilerin şikâyet etmesi sonucu üniversite yönetimi ve kamuoyu bu skandaldan haberdar olmuştur. Burada vermeyi kendimize bir zûl olarak gördüğümüz ifadelerle Kutay sadece vicdanları yaralamamış aynı zamanda kendisine verilen müfredatın tamamen dışına çıkıp kendi ideolojik fikirlerinin propagandasını yaparak kamu görevini kötüye kullanmış bununla beraber dinimizi, Peygamberimizi ve Müslümanları hedef alarak TCK’nın 216/1 ve 216/3 maddelerince “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ile “dini değerleri aşağılama” suçlarını işlemiştir.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Hakkari'de kömür yüklü tır devrildi: 3 yaralı

UĞUR KUTAY CAYDIRICI BİR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI

Akademisyenlerin dinî ve siyasî görüşleri olabilir ancak akademisyenler de herkes gibi  farklı dinî ve siyasî görüşlere, ülkenin ortak değerlerine saygı göstermelidir.

Nihai olarak, yetkili mercilerden beklentimizin Peygamber Efendimize hakaret eden ve Müslümanları aşağılayan Uğur Kutay’a en caydırıcı cezanın verilmesi olduğunu belirtirken sürecin yakından takipçisi olacağımızı bildirmek istiyoruz.

Saygılarımızla
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencileri

KAYNAK: HABER7

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası