AstrolojiEĞLENCE

Yıldız Haritası Nedir? Nasıl Çıkarılır?


Yıldız Haritası Nedir? Astrolojik anlamda yıldız haritası sayesinde kişi dünyaya geldiği anda gezegenlerin Güneş çevresindeki yerini görebilir. Doğum haritasının doğru okunması ve yorumlanması gerekmektedir. Bu sayede kişiler güçlü ve zayıf yanlarını, spiritüel gelişim için fırsatları görebilir.

Burçlar aracılığı ile yıldızlar bizlere sınırsız bir içgörü sunmaktadır. Doğum haritası doğduğunuz andaki gökyüzünün görüntüsüdür. İlk nefes aldığınız an, evrendeki enerjiler ile uyum sağlama süreciniz olarak kabul edilir. Bu süreç hayat boyunca sabit kalır. Temel yaşam için bizlere bazı noktalarda önemli ipuçları verebilir. Yıldız haritasına baktırmak için 2 ideal zaman olduğu ifade edilmektedir. Bunlar yıl başı ve doğum günlerinizdir.

YILDIZ HARİTASI NASIL ÇIKARTILIR?

Yıldız haritası çıkartmak için bazı bilgilere ihtiyaç bulunmaktadır. Doğum günü, saati ve yeri, doğum belgelerinde de yer alan bilgilerdir. Enlemdeki birkaç derece ve dakikalık zaman farklı doğum haritası için fark yaratabilir. Bu nedenle tüm bilgilerin doğruluğu için doğum belgesine bakmanız önem arz eder. Doğum saatini tam olarak bilmeniz halinde doğum haritası hesaplama işlemlerinizi pratik olarak yapabilirsiniz.

Astrologlar doğum haritasında çok şey görebilir. Tercihleriniz ve kalıplarınız konu başlığında çok şaşırtıcı bilgilerin ortaya çıkması söz konusudur. Bu nedenle doğum haritası hesaplama kör noktaları öğrenmek ve kişisel gelişim için bunları kullanma noktasında son derece önemlidir.

Tipik bir doğum haritasına baktığımız zaman belli başlı bilgilerin arandığı görülür. Yükselen burç ve 12 astrolojik evde hangi gezegen olduğu, herhangi iki gezegen arasında oluşan açılar, haritadaki niteliklerin dengesi gibi noktalar bu anlamda dikkat çeker. Yıldız Haritası Nedir?

DOĞUM HARİTASI’NDA GEZEGENLER NEYİ TEMSİL EDER?

Doğum haritası doğduğunuz andaki gökyüzünün anlık görüntüsüdür. Doğum haritasında bulunan gezegenlerin ne anlama geldikleri hakkında bu yazımızda fikir edinebilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Uygun Fiyata Uçak Bileti Bulmanın 7 Harika Yolu

GÜNEŞ

Güneş burcumuz, temel özümüzdür. Temel kişiliğimizi, benliğimizi, egomuzu ve genel tercihlerimizi temsil eder.

AY

Ay, duygusal iç dünyamızı temsil etmektedir.

MERKÜR

İletişimi temsil eder. Mantığımızı yansıtır.

VENÜS

Romantik duyarlılıklarımızı ve idealize edilmiş aşk algımızı ortaya koyar.

MARS

Saldırganlığı, kararlılığı ve eylemi sembolize eder. Aynı zamanda fiziksel tutkumuzu da yansıtır.

JÜPİTER

Maneviyatı ve felsefeyi temsil eder. Bizi felsefe, maneviyat ve eğitim yoluyla ufkumuzu genişletmeye teşvik eder.

SATÜRN

Satürn profesyonel başarıları ve kararlı direnci sembolize eder. Düzenlemeler ve kısıtlamayla ilişkilidir.

URANÜS

Teknoloji, isyan ve yeniliği temsil eder. Bu devrimci gezegen, kurallardan nefret eder ve her zaman çığır açan, dinamik, değişimi kolaylaştırmaya heveslidir. Bu yüzden şaşırtıcı etkilere sebep olabilmektedir.

NEPTÜN

Bilinmeyenin büyülü ve gizemli etkinliğini yönetir.

PLÜTON

Gücü, yıkımı ve yenilenmeyi sembolize eder.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER