EĞLENCEGezi Rehberi

Uygun Fiyata Uçak Bileti Bulmanın 7 Harika Yolu

Uçak bileti almak bir strateji işidir. Eğer iyi bir strateji kurarsanız uçakla yolculuk yapmak sandığınızdan daha ucuza denk gelebilir. Uygulayabileceğiniz basit ama etkili yöntemlerle uygun fiyatlara uçak bilete bulabilirsiniz. Teknolojik açılardan faydalanmak, firmaları detaylı bir şekilde takip etmek, bilet alınacak en uygun günü bilmek gibi yöntemlerle sizde uygun fiyatlara keyif alarak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Uygun Fiyata Uçak Bileti Bulmanın 7 Harika Yolu

Ucuza Uçak Bilet Bulmanın Yolları

1-Hava yolu şirketlerinin bültenlerine abone olun

Hava yolu şirketleri müşterilerini kampanyalardan haberdar etmek için mail listeleri ve SMS çalışmaları gerçekleştirir. Siz de bu listelere dahil olduğunuzda şirketlerin yaptığı kampanyalardan kolay bir şekilde haberdar olabilirsiniz.

2-Tek yön bilet almak daha ucuza gelebilir

Çoğunlukla gidiş dönüş biletin daha ucuza geldiği düşünülür. Ancak bazı durumlarda bir hava yolu şirketinde gidiş bileti çok ucuzken diğer hava yolu şirketinde dönüş bileti çok uygun fiyata alınamayabilir. Bu yüzden bilet almadan önce fiyat araştırması yapmamız gerekir.

3-Bilgisayarınızdaki çerezleri silerek arama yapın

İnternetten uçak bileti ararken bir arama sayfasında bilet aradıktan sonra tekrar o sayfada arama yaptığınızda bir anda fiyatın değiştiğini görürsünüz. O sayfa sizin nereye gideceğinizi öğrendiği için o yöne olan biletleri size daha pahalıya göstermeye ayarlanmıştır. Çerezleri silmeden bilet almayınız. Uygun Fiyata Uçak Bileti Bulmanın 7 Harika Yolu

4-Salı günlerini takip edin

Şirketler boş koltuk durumlarını salı günleri kontrol ederler. Hafta sonu uçuşlarında büyük boşluklar olduğunu gözlemlediklerinde koltukları daha hızlı satmak için fiyatlarda güzel indirimler uygularlar.

5-Aktarmalı uçuşları deneyin

Aktarmalı uçuşlar kişileri biraz zaman kaybına uğrattığı için çoğu kişi tarafından tercih edilmez. Bu nedenle firmalar aktarmalı uçuşlarını daha cazip kılabilmek için uçuş fiyatlarında ciddi indirime gidebilmektedir. Aktarmalı uçuşları tercih ederek ciddi indirimlerden yararlanabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Avrupa'da Görülmesi Gereken Küçük Kasabalar

6-Mil programlarına katılın

Birçok hava yolu şirketi çeşitli bankalarla anlaşmalar yaparak kendilerinden bilet alan yolculara mil hediyeleri yapmaktadır. 

7-Biletinizi çok erken alın ya da risk alıp son dakikaya kadar bekleyin

Yapılan araştırmalar erken alınan biletlerin en uygun fiyatlara 27 hafta öncesinde ulaştığını gösteriyor. Eğer erken rezervasyondan karlı çıkmak istiyorsanız ve planlamanız esnekse 27 hafta öncesinden biletinizi almanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Bir diğer seçenekse son saatlerde bilet almaktır. Firmalar son saatlerdeki boş koltukları doldurmak için taban fiyat uygulaması yapabilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER