GÜNDEM

Üsküdar Belediyesi, üniversite öğrencilerinin İstanbulKart ücretini karşılayacak

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçede ikamet eden örgün öğretim programına tabi tüm üniversite öğrencilerinin İstanbulKart ücretinin 2022-2023 akademik yılı boyunca karşılanacağını açıkladı.

Türkmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, geçen yıl kış ayları boyunca Üsküdar’da öğrenci evinde kalan öğrencilerin doğal gaz faturalarını ödediklerini hatırlattı.

ÜSKÜDAR’DA OTURAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ FAYDALANACAK

Kütüphanelerde, spor mekanlarında, sokaklarda gençlerle bir araya gelmeye devam ettiklerini ve bu sürede gençlere neler yapılabileceğini sorduklarını anlatan Türkmen, şunları kaydetti:

Ön şartlarının olmadığının da altını çizen Başkan Türkmen, gençlerin belediyeye herhangi bir başvuru yapmalarına da gerek olmadığını açıkladı. Türkmen, gençlerden sosyal medya hesabından paylaştığı linkteki belgeleri doldurulmalarını istedi.

DOĞAL GAZ DESTEĞİ 600 LİRAYA ÇIKARILDI

Öte yandan ilçedeki öğrencilere yönelik başlatılan doğal gaz desteği de artırıldı. 400 lira olan doğal gaz desteği 600 liraya çıkarılırken kampanyaya, İstanbul’da bir üniversitede örgün eğitime devam eden ön lisans, lisans veya yüksek lisans öğrencisi olan, ilçe sınırları içinde en az 3 öğrencinin ikamet ettiği bir evde kalan, normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam eden ve İGDAŞ abonesi olan öğrenciler katılabiliyor.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Cenazeye gidenleri taşıyan kamyonet, düğünden çıkan yayalara çarptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER