GÜNDEM

Ümit Özdağ’ın Ali Erbaş’la ilgili iddiasına İçişleri’nden tepki: İspat etmezsen alçaksın

Ümit Özdağ, cuma hutbesinde bir imama “Atatürk’e rahmet okumayacak mıyız?” tepkisini vermesinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında, “Duyduk ki Londra’da ev satın almış. Anlaşılan o da yurt dışına kaçmaya çalışıyor” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ise “Bir yapmadığın cuma günü camide provokasyon yapmak vardı, onu da yaptın! Ve Diyanet İşleri Başkanımıza iftira attın. Sana bir hafta müddet, eğer iddianı ispat edemezsen tarihin en alçak adamısın” dedi.

ALİ ERBAŞ’IN LONDRA’DA EV ALDIĞINI VE YURT DIŞINA KAÇACAĞINI İDDİA ETTİ

Özdağ, basın açıklamasında ise “Türk Ordusu’nun Afyon’da Yunan ordusuna karşı büyük taarruzu başlattığı yüzüncü yıl dönümü. Bugün cuma hutbesinde ne Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ne de Sultan Alparslan’ın adı geçmiyor. Metnin içinde bu zaferi kazanan Türk milletinin adı da yok. Bu Diyanet İşleri Başkanı Türk tarihine düşmandır, Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmandır. Duyduk ki İngiltere’de Londra’da ev satın almış. Anlaşılan o da yurt dışına kaçmaya çalışıyor. Allahtan kork. Gerçekten Müslüman olsanız İslam’ın son büyük taarruzunu yöneten Atatürk’ü rahmetle anarsınız. Ama sizi kimse rahmetle anmayacak. Bu ne biçim bir ahlaksızlıktır. Sizin yüzünüzden, sizin bu yobazlığınız yüzünden millet Cuma namazına gitmiyor artık. Son bir senede Anadolu’da 20 senede olmadığı kadar ateizm ve deizm sizin yüzünüzden gelişti. Sen deist yetiştirdin. Senin İslam’a verdiğin zarara bir tek Erdoğan vermiştir. Allah Atatürk’ün ruhunu şad etsin.” ifadelerini kullandı.

“İSPAT EDEMEZSEN, TARİHİN EN ALÇAK ADAMISIN”

Özdağ’ın sözlerine İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü olan İsmail Çataklı, “Bir yapmadığın cuma günü camide provokasyon yapmak vardı, onu da yaptın! Ve Diyanet İşleri Başkanımıza iftira attın. Sana bir hafta müddet, eğer iddianı ispat edemezsen tarihin en alçak adamısın!” şeklinde yanıt verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|