Teknoloji

Twitter’da yeni ifşa skandalı! Dosya ortaya çıktı

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Twitter’ın kirli çamaşırlarını ortaya dökmeye devam ediyor. Son olarak sosyal medya platformu Twitter’ın 9. ifşa dosyasında ortaya çıktı. Dosyada, Twitter’ın FBI dışındaki diğer istihbarat ve güvenlik kurumları ile ilişkileri detaylandırıldı.

TRT Haber’de yer alan habere göre, ABD’li ünlü işadamı Elon Musk, satın aldığı sosyal medya platformu Twitter’ın geçmişte ABD federal kurumları ile ilişkilerine dair ifşalarına devam ediyor. Dokuzuncu dosyada Twitter’ın Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) dışındaki diğer istihbarat ve güvenlik kurumları ile ilişkileri ayrıntılandırıldı.

Gazeteci Matt Taibi Twitter’ın eski yönetimine dair ifşaların 9’uncu dosyasını açıkladı. Son dosyada, Twitter ile “hükümet teşkilatları” arasındaki ilişkilerin ayrıntılarına yer verildi. Twitter ile neredeyse tüm hükümet kurumlarının ilişkisi olduğu bilgisi verildi. Twitter’a baskı yapan kurumlar arasında bu kez Merkezi Haber Alma Teşkilatı’nın (CIA) adı geçiyor.

Sosyal medya şirketinin, FBI, CIA ve Savunma Bakanlığı gibi kurumlardan gelen sayısız talepleri karşılamaya çalıştığı aktarıldı. Bunun için özel olarak kurulan ekipten, özellikle ülke içindeki hesapların yurt dışıyla bağlantılarının araştırılması istendi.

SOSYAL MEDYA KURUMLARI ABD HÜKÜMETİYLE BAĞLANTILI

“Yabancı Etkisi Görev Gücü” adı verilen söz konusu ekip, talepler doğrultusunda hesabın kullanıldığı bilgisayar verilerini, telefon numaralarını, hatta kullanıcı isimlerinin Rus adı olup olmadığını bile incelediler. Bu taleplerin özellikle 2020 Başkanlık seçimi öncesinde yoğunlaştığı görüldü. Twitter’ın yanı sıra Facebook, Yahoo, Cloudfare, Linkedin ve Wikimedia gibi internet şirketlerinin de devlet kurumlarıyla istihbarat paylaştığı belgelerde yer aldı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   NASA, Ay'a gönderilecek roketin fırlatılmasını yine erteledi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası