DünyaTeknoloji

Türkiye üretti dünya MEMATT için sıraya girdi! Talep yağıyor.

Türk savunma sanayinin ürettiği ürünlere mayın temizleme aracı MEMATT da eklendi. Sınıfının en iyisi olan MEMATT’a pek çok ülkeden talep yağmaya başladı.

Her geçen gün savunma sanayinde daha fazla kendine yeterli hale gelen Türkiye, ürettiklerini yurtdışına da satıyor.

ASFAT önderliğinde özel sektör ile birlikte personel mayınlarının temizlenmesine dönük bir cihaz da geliştirildi. Bu cihazlardan üretilip öncelikli olarak TSK’nin gereksinimleri karşılandı, şimdi de yurt dışına satışlar başladı.

ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün, Mekanik Mayın Temizle Teçhizatı Projesi (MEMATT) hakkında bilgi verirken, 4 ay gibi bir süre içinde sertifikasyon dahil tüm faaliyetlerin tamamlandığını, cihazın yurt dışına satışın açıldığını kaydetti.

MEMATT’İN ÖZELLİKLERİ

Uzaktan kumandalı Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı, anti-personel mayınları etkisiz hale getirerek, sahada mevcut bitki örtüsünü temizleyecek şekilde son teknoloji ile tasarlandı. Teçhizatın saha performansı, süratli parça değişimi, çoklu apart kullanımı gibi birçok özelliği bulunuyor.

Bununla birlikte farklı araçlarla taşınabilme özelliği, modüler olarak tasarlanan makineyle farklı amaçlar ve projeler için kullanım ve birden fazla bakım kapağı ile servis kolaylığı da sunuyor.


MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Milli SİHA'ların yıldızı Avrupa'da parlıyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|