Spor

Trabzonspor’da yolcu listesinde 2 isim favori

Trabzonspor’un kadrosunda 13 yabancı futbolcu bulunurken, 1998’den genç doğumlu oyuncular için ayrılan kontenjan boş. Bordo-Mavililer, sezonun ikinci yarısında Peres’in lisansını aktif hale getirmek istiyor. Bu doğrultuda 1 oyuncuyla yolların ayrılması gerekiyor. Favori isimler Djaniny ve Larsen. Djaniny’ye Arap Yarımadası’ndan ilgi var. Larsen’i ise ülkesinden isteyen takımlar bulunuyor. Yönetim, ocak ayında gelecek teklifleri değerlendirecek.

6 ismi hiç kullanamadı

Dünya Kupası’nda boy gösteren Maxi Gomez ve Larsen’in yanı sıra sakatlıkları bulunan Djaniny ile Yusuf Yazıcı Antalya kampında performans veremedi. İki yıldız, sadece bir kaç hafif tempolu idmana katıldı. Burun ameliyatı olan Bartra takımdan ayrı kalırken, Lahtimi ise pasaport problemi nedeniyle kampın neredeyse tamamını kaçırdı. Bu 6 futbolcuya ek olarak A Milli Takım’da da düzenli oynayan Eren Elmalı, hazırlık maçlarında dinlendirildi.

Genç oyunculara kapı açık…

Kerem Şen, Taha Altıkardeş ve Emrehan Gedikli… Trabzonspor’un 3 genç oyuncusuyla pek çok kulüp yakından ilgileniyor. Teknik direktör Abdullah Avcı da bu oyuncuların düzenli forma giyebilecekleri kulüplere kiralanmasına sıcak bakıyor. Ocak ayında bu üçlünün ayrılması bekleniyor. Fırtına, sezon başında da Enis Destan ve Batuhan Kör gibi potansiyelli yıldız adaylarını kiralık yollamıştı.

Altyapı için kritik zirve

Teknik direktör Abdullah Avcı, Trabzon’a döndükten sonra altyapıyla ilgili toplantı yapacak. Daha önce uluslararası uzman bir firmayla anlaşan ve altyapı sistemini sil baştan organize eden Bordo-Mavililer’de, Avcı son gelişmelerle ilgili bilgi alacak. Potansiyelli yıldız adaylarının gelişimini yakından takip eden Abdullah hoca, son olarak U19 takımının başarılı sol beki Arif Boşluk’u A takıma almıştı.

KAYNAK: FANATİK
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Montella: "Hocalar gelir, gider ve insanın karakteri kalır"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası