GÜNDEM

Terör elebaşı Karayılan’dan Demirtaş açıklaması: Bizim bir parçamız

Terör örgütü PKK’dan, HDP’nin tutuklu Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ilişkin bomba bir itiraf geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun PKK’nın siyasi kolu HDP ile yaptıkları ortaklık gereği her fırsatta ‘Serbest bırakılsın’ çağrısı yaptığı Selahattin Demirtaş’la ilgili açıklama yapan terör elebaşı Murtay Karayılan “Demirtaş bizim eserimizimdir” itirafını yaptı.

Terör örgütü PKK’nın propaganda paçavralarından birine konuşan terörist Murat Karayılan kendisine yöneltilen, “HPG’nin Mersin’de gerçekleştirdiği eylem sonrasında Selahattin Demirtaş ve HPG arasında çelişki olduğu görüldü. Bu bir çelişki mi yoksa düşünce farklılığı mı?” sorusuna yanıt verdi.

PKK’LI MURAT KARAYILAN’IN İTİRAFI: DEMİRTAŞ ESERİMİZDİR

Teröristbaşı Karayılan verdiği şu yanıtla Selahattin Demirtaş ile olan bağlarını da itiraf etmiş oldu; 

“Hayır, çelişki değildir. Bazı konularda fikir ayrılığı olabilir fakat hiçbir çelişki söz konusu değildir. Selahattin Demirtaş da bu mücadelenin bir eseridir, bir parçasıdır. Kaldı ki o da kendisini böyle görüyor. Yani bu camia çok geniştir; çok görüşlülük olabilir ama özgürlük ve demokrasi davası için birlik de hep olacaktır. Bu çerçevede hiçbir çelişki olmadığını belirtebilirim.”

CHP’YE VE 6’LIYA HDP GÖNDERMESİ: KİMİ İSTERSE O SEÇİLECEK

Öte yandan HDP aracılığıyla ortaklık yaptıkları CHP ve 6’lı masaya da bir gönderme yapan Karayılan seçimlere işaret ederek kendilerinin belirleyici güç olacaklarını iddia etti.

Karayılan, “Şimdi Kürtler seçimlerde esas irade gücüdür, Kürtler kilittir. Kimi isterse o seçilecek. Şu anda hepsi Kürtlere muhtaçtır. Bu, Kürt özgürlük mücadelesi için önemli bir başarıdır. Yani kaç yıldır o kadar saldırmalarına, katletmelerine, zulmetmelerine, o kadar insanı zindanlara atmalarına rağmen yine de siyasi parti HDP şahsında Kürt halkı şu ana kadar da siyasi sahnede bir iradedir.” dedi.

“DEMİRTAŞ’IN SERBEST KALMASI EN BÜYÜK ARZUM”

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Meteoroloji'den yeni uyarı: Doğu Anadolu'da kar yağışı bekleniyor

Kılıçdaroğlu geçtiğimiz aylarda Demirtaş’ın serbest bırakılmasını talep ederek şunları söylemişti;

“Selahattin Demirtaş haksız yere tutuklu, siyasi bir tutuklu zaten. Bir an önce serbest kalması benim en büyük arzum. Demirtaş içeride olmasına rağmen inandığı yoldan dönmeyen, kararlılıkla demokrasiyi savunan, parlamentonun etkin bir kurum olmasını dile getirdiği görüşleri var. Bu görüşler gayet önemli. Bu arada sadece o değil Sayın Osman Kavala da bir an önce serbest kalmalı. Haklarındaki serbest kalmalarına dair yargı kararlarının uygulanması gerekiyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası