Dünya

Tayland’da Kral ve Kraliçe’den kötü haber!

Kraliyet Ailesi Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 ile enfekte olan Kral Maha Vajiralongkorn (70) ve Kraliçe Suthida Vajiralongkorn’un (44) “çok hafif” semptomlar gösterdiği belirtildi.

Çift, son günlerde kalp sorunu nedeniyle hastaneye kaldırılan kralın en büyük kızı Prenses Bajrakitiyabha Mahidol’u Bangkok’ta tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti.

Tayland hastalık kontrol merkezine göre, ülkede Kovid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesiyle özellikle Bangkok’ta ve turistik bölgelerde vaka sayısı arttı. Tayland Kralı ve Kraliçesi Kovid-19’a yakalandı

Ülkede nüfusun yüzde 82’sine karşılık gelen 57 milyon kişi virüse karşı en az bir doz aşılandı.

Kovid-19 verilerinin derlendiği Worldometers sitesine göre, Tayland’da bugüne kadar 4 milyon 715 binden fazla kişi virüse yakalandı. 33 bin 392 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Putin, eş cinsel ilişkilere savaş açtı! Aile yapısını tehdit ediyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası