Dünya

Taliban’dan halka açık infaz savunması: Tüm dünyada uygulanıyor

Afganistan’ı yeniden ele geçiren Taliban’ın sözcüsü Zebihullah Mücahid, ülkede halka açık infazlar gerçekleştirilmesi konusunda uluslararası toplumdan gelen tepkileri kınadı.

Mücahid, yaptığı açıklamada, ülke halkının yüzde 99’unun Müslüman olduğunu kaydederek eylemlerinin İslam ve Afganistan hakkında bilgi eksikliği nedeniyle eleştirildiğini söyledi.

Afganistan’da İslami kanunların uygulanması için birçok fedakarlık yaptıklarını kaydeden Mücahid, idam cezalarının ABD ve Avrupa da dahil olmak üzere tüm dünyada uygulandığını savundu.

Sözcü, “Afganistan’ın İslami hükümler uyguladığı için eleştiriliyor olması, bazı ülke ve kuruluşların ya yetersiz bilgi sahibi olduklarını ya da Müslümanların inançlarına ve kanunlarına saygı duymayarak İslam’la ilgili sorunları olduğunu gösteriyor. Bu eylem ülkelerin içişlerine müdahaledir ve kınanması gerekir” ifadelerini kullandı.

Daha önce ABD ve Birleşmiş Milletler (BM), Taliban’ın halka açık infazlarını kınayan açıklamalarda bulunmuştu.

KAYNAK: SPUTNİK
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Türkiye terör örgütü YPG'ye süre verdi: Rusya şart koştu, ABD'nin teklifi veto yedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası