GÜNDEM

Taksim saldırganının yakalandığı evden çıkan telefonlarda ‘yabancı’ ayrıntı

Beyoğlu İstiklal Caddesi‘ndeki terör saldırısını gerçekleştiren 23 yaşındaki terörist Ahlam Albashir ve gözaltına alınan diğer suç ortakları adliyeye sevk edildi. Ahlam Albashir 4 gündür gözaltında. Terörist Albashir bu süreyi tek kişilik nezarethanede geçirdi.

Terör örgütü PKK, saldırının izlerini yok etmek için Ahlam Albashir’in infazının talimatını vermişti. Ahlam Albashir’in Yunanistan’a götürülüp PKK’nın Lavrion Kampı‘nda infaz edilmesinin planlandığı, terör örgütü üyelerinin yazışmalarında ortaya çıkmıştı.

4 TELEFON ÇIKTI

Kadın terörist Ahlam Albashir’in Küçükçekmece İlçesi’ne bağlı olan Kanarya Mahallesi’nde yakalandığı Hücre Evi’nde dört cep telefonu ele geçirildiği ortaya çıktı. Kadın terörist Ahlam Albashir’in olay günü ve öncesinde kullandığı ve terör saldırısının talimatının verildiği değerlendirilen bir cep telefonunun da aralarında olduğu dört cep telefonu detaylı bir şekilde inceleniyor.

YABANCI HAT TAKILI

Hücre Evi’nde ele geçirilen cep telefonlarından bazılarında yapılan ilk incelemelere göre yabancı hatların takılı olduğu tespit edildi.

Hücre Evi’nde ayrıca 3.380 Amerikan Doları, 5.800 Euro, 10 bin lira nakit para, 7 adet Cumhuriyet Altını, muhtelif ziynet eşyaları, bir adet kuru sıkı tabanca ve mermiler bulunduğu ortaya çıkmıştı.

KAYNAK: SABAH
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Şarj cihazı olmadan iPhone satışına yasak getirdiler: Tüketiciye zarar!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER