GÜNDEM

Taksim bombacısının telefonundan iki sır arama

Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısını gerçekleştiren ve tutuklanan terörist Ahlam Albashir‘in kullandığı telefon hattının arama kayıtlarında ilginç bir detay saptandı.

KOD ADI ‘AMCA’

Terörist Ahlam Albashir’in; terör saldırısının yaşandığı günün akşamında yakalanmadan saatler önce telefonunda “Amcam” olarak kayıtlı olan yabancı bir hattı bir buçuk saat arayla iki defa aradığı fakat aramalar açılmadığı için görüşme yapılmadığı tespit edildi.

ARAMALARINA CEVAP ALAMADI

İstanbul Emniyeti’nin tespitlerine göre; terörist Ahlam Albashir, “+38” ile başlayan yabancı telefon hattını akşam saat 20.01‘de ve 21.38‘de aradı fakat aramaları cevaplanmadı.

10 Nisan 1999 doğumlu olan terörist Ahlam Albashir’in kullandığı telefon hattında Amcam, Ahmet ve Sağlığım isimleriyle üç kişinin kayıtlı olduğu da belirlendi.

GÖÇMEN KAÇAKÇISI MI?

Telefon hattında “Ahmet” olarak kayıtlı olan kişinin; patlamadan sonra terörist Ahlam Albashir’i bir taksiyle gittiği Esenler’den alarak Küçükçekmece‘deki adrese götüren ve yakalanarak tutuklanan göçmen kaçakçısı Ahmed Jarkas olduğu iddia ediliyor.

Ahmed Jarkas’ın saldırıdan sonra terörist Ahlam Albashir‘i Esenler Meydanı’nda karşıladığı ve taksinin parasını da Ahmed Jarkas’ın ödediği de saptandı. Sır arama kayıtlarının incelemesi devam ediyor.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   MEB, 'Öğretmenlik Kariyer Sınavı' hakkındaki iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER