GÜNDEM

Son Dakika: Süleyman Soylu’dan önemli açıklamalar!

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Thodex kurucusu Fatih Özer’in Türkiye’ye getirilmesi için 2 arkadaşımız Arnavutluk’a gitti. Sürecin çok uzamayacağını düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

Soylu, “Emniyet, Adalet Bakanlığı ile temas kurdu. Arnavut emniyetiyle temas kurdu. Sayın Cumhurbaşkanımıza da konuyu dün törenler esnasında arz ettik. 2 arkadaşımız Arnavutluk’talar. Sabah gideceklerdi. Dosyalarla hem de iade süreçleri ile ilgili. İade süreçleri biraz sürer, orada mahkemeye çıkmak zorunda. Deport edilebilir. Oradaki mahkemeye çıkacak ve mahkeme iade etmiş olacak.

İade süreci oradaki mahkemenin hangi tarihte olacağına, ilk mi ikinci mahkemede mi vereceği karara bağlı. Şu ana kadar Arnavut makamları bize çok yardım eden tavır sergilediler.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN ÇAĞRILARINA TEPKİ

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına tepki gösteren Soylu, Öğretmen protestolarına müdahaleye ilişkin, “Sivil itaatsizliğe toplumu sevk etmek isteyen anlayış var.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, toplumun bütün kesimlerini karşı karşıya getirmenin beyhude olduğunu vurguladı.

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

KAYNAK: HABER7
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   FETÖ kumpasına uğramanın bedeli 2 bin lira

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|