KADINSağlık

Sivilce, Siğil ve Benlerle Vedalaşın!

Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır ve her tarafı gözeneklerle kaplıdır. Her türlü saldırıya karşı ilk savunma hattı olduğu için cildin en fazla hasara maruz kaldığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Güneş, genel sağlığımıza ve zararlı olabilecek ultraviyole ışınları yaydığı için yılın yaz döneminde cildimizin en büyük düşmanıdır. Bu nedenle, bu yazıda size kendinizi koruyabileceğiniz ve reçetesiz satılan ilaçlar kullanarak tedavisi zor olabilecek birkaç cilt durumunu tersine çevirebileceğiniz birkaç tüyo vereceğiz.

Deri Deformasyonları Nasıl Giderilir?

Aşağıda, dünyanın her yerindeki insanlarda yaygın olan benleri, siyah noktaları ve diğer cilt hastalıklarını ortadan kaldırmak için birkaç yararlı çözüm bulunmaktadır.

Elma sirkesi

Elma sirkesi süper faydalı bir şeydir ve tek yapmanız gereken bir pamuk almak, elma sirkesine batırmak ve etkilenen bölgeye yerleştirmektir. Pamuk topunu yerinde sabitlediğinizden ve 8 saat beklettiğinizden emin olun.

Kabartma tozu ve Hint Yağı

Bu iki malzemeyi karıştırın ve kıvamı etkilenen bölgeye bir gazlı bezle yerleştirin. Gazlı bezi gece boyunca bekletin ve sabah çıkarın.

Sarımsak

Biraz Vazelin alın ve sorun yaşadığınız bölgeye uygulayın. Birkaç dakika bekleyin, aynı bölgeye biraz sarımsak sürün ve üzerini gazlı bezle örtün.

Aşağıda, siğilleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak birkaç faydalı çözüm bulunmaktadır:

İncir Sütü

Biraz çiğ incir alın ve vücudun etkilenen bölgesine uygulamak için sütü kullanın. Yıkamadan önce birkaç dakika bekletin.

Bal

Etkilenen bölgeye ham doğal bal koyun ve gazlı bezle sabitleyin.

Bu etkili çözümler, istenmeyen cilt gözeneklerini ve deformasyonlarını kalıcı olarak ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır, bu yüzden bunları deneyin ve reçetesiz satılan ilaçlara veda edin!

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Bu kış grip ağır geliyor! Sağlık uzmanları 'süper enfeksiyon' bekliyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER