GÜNDEM

Savcı Sayan’dan çarpıcı iddia: Kılıçdaroğlu İmamoğlu’ndan istifasını istedi

Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret eden CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün mahkumiyet cezası verildi.

Gelişme sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da olmasını fırsat bilen Meral Akşener, İmamoğlu’nun yanına gitti. İkili, Saraçhane’de bir miting düzenleyerek, 2023 emelleri doğrultusunda İmamoğlu’nu parlattı.

KILIÇDAROĞLU APAR TOPAR ALMANYA’DAN DÖNDÜ

Her fırsatta aday olacağı yönünde sinyaller veren Kemal Kılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu’nun birlikte oynadığı adaylık tiyatrosunun ardından Almanya’dan apar topar Türkiye’ye döndü.

Ayağının tozuyla İmamoğlu’nun adaylığını veto eder nitelikte sözler sarf eden Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun 16 milyon İstanbulluya hizmet etmesi gerektiğini söyledi.

İYİ Partili Aytun Çıray, Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da olmasının kendilerine yaradığını vurgulayarak, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Saraçhane’de olmaması bizim lehimize oldu. O süreç oylarımızı artırdı.” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU, İMAMOĞLU’NUN İSTİFASINI İSTEDİ”

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, A Haber’de canlı yayınlanan Satır Arası programında, Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki ‘adaylık’ geriliminin büyük olduğunu açıkladı.

Sayan, “Görüştüğüm CHP’li isimler Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’ndan istifasını istediğini söyledi” iddiasında bulundu.

“HADDİNİ BİL, OTUR İSTANBUL’DA BELEDİYE BAŞKANLIĞINI YAP”

Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’ndan istifasını istediğini belirten Sayan konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün sabah, İstanbul’da Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nu çağırıp fırçaladı. “Haddini bil, ona göre adımını at İstanbul’da otur, belediye başkanlığını yap.” dedi. Aldığımız bir duyuma göre, İmamoğlu’nun istifasını istemiş, “Sen ne yapıyorsun” demiş. Çağırdığı, konuştuğu ve fırça attığı kesin. CHP’lilerin bize söylediği istifasını istediği. Bu kadar samimiyetsizlik olur mu? CHP 3-5 kişiye söylettirdi, Kılıçdaroğlu’nu adaylıktan vazgeçiremiyorlar. Hemen başka bir kumpas kurdular. Kendi hikayelerini de Tayyip Erdoğan’ın hikayesine benzetmeye başladılar.”

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   'Gazeteciysen boyun eğmeyeceksin' şovu sonrası Bülent Mumay kendisiyle çelişti!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası