GÜNDEM

Şanlıurfa’da “Türkiye Yüzyılı Vizyonu” programı düzenlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlarının katılımıyla Türkiye Sohbetleri Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı Vizyonu programı yapıldı.

Program, Şanlıurfa Valiliği Konferans Salonunda düzenlendi.

Programa; Cumhurbaşkanı başdanışmanları Ayşenur Bahçekapılı, Ahmet Selim Köroğlu, Ayhan Oğan, Mehmet Uçum, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, çok sayıda STK temsilcisi ve kanaat önderi katıldı.

Cumhurbaşkanı başdanışmanları Türkiye Yüzyılı Vizyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Programda konuşan Ahmet Selim Köroğlu, “Türkiye Yüzyılı, Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyma davasıdır. Dava tam bağımsız, daha müreffeh bir Türkiye Yüzyılı davasıdır.” dedi.

“Büyük bir çatışma ve çekişme yaşandığını görüyoruz”

Batının kendi içerisinde büyük bir çatışma içinde olduğunu söyleyen Ayhan Oğan, “Dünyada rutin dışı, olağan dışı bir süreç yaşandığını hepimiz görüyoruz. Amerika’sından Avrupa’sına kadar 300 yıldır dünyaya hükmeden batının kendi içerisinde dahi büyük bir çatışma ve çekişme yaşandığını görüyoruz. Bugün dünyadaki çatışma ve çekişmenin temeli nedir diye incelendiğinde çatışmanın temelinde küresel politikalarla küresel Batı egemenliğini sürdürme politikalarını yerel, ulusal buna direnen yerli politikaların çatışması olduğunu görüyoruz.“ diye konuştu.

Mehmet Uçum ise Türkiye Yüzyılı Vizyonunun son derece önemli bir vizyon olduğunu belirtti.

Programda, STK temsilcilerinin ve kanaat önderlerinin görüşleri de alındı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Hindistan ve Çin arasında gerginlik! Çatışma çıktı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası