GÜNDEM

Sadakataşı Derneği Mali’de 500 kişinin katarakt ameliyatını yaptırdı

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Sadakataşı ekibi, hayırseverlerin destekleriyle görme problemi yaşayan ve günlük ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan hastalara yardım elini uzattı.

Bölgede dernek tarafından araçla yapılan duyurularla hastalara ameliyatlar ile ilgili gerekli bilgiler verildi. 15 gün süren organizasyon kapsamında 500 hastanın katarakt ameliyatı gerçekleştirildi.

Dernek ekibi Ouellesebougou bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi 250 aileye de bir aylık ihtiyaçlarını karşılayacak gıda kumanyası, Sanakoroba ve Bamako’da yaşayan ailelere de 301 hisse kurbanın dağıtımını gerçekleştirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sadakataşı Genel Sekreteri Fatih Bolcan, Mali’de binlerce insanın maddi imkansızlıklar nedeniyle katarakt ameliyatı olamadığını bildirdi.

Dernek olarak sorunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla 500 kişinin katarakt ameliyatını gerçekleştirdiklerini belirten Bolcan, “Yardım çalışmalarımızın devamında ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ve gıda kumanyası ulaştırdık. Bu iyiliklerin yapılmasına katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Şimdi de Kosova-Sırbistan gerginliği patlak verdi! NATO'dan korkutan müdahale sinyali

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER