GÜNDEM

Saadet Partisi ve AGD’den CHP’li vekile sert tepki!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda konuşma yapan CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, aralarında AGD’nin de bulunduğu bir dizi vakfa seslendi.

Kürsüye TÜRGEV, KADEM, TÜGVA, İlim Yayma Cemiyeti, AGD, MGV gibi derneklerin isimlerinin yer aldığı bir kağıtla çıkan Yıldırım Kaya, şu şekilde konuştu:

“Eğitimden kestiğiniz parayı vakıf görünümlü istismarcı tarikatlara ve çok sevdiğiniz beşli çetelere peşkeş çektiniz. Milli Eğitim Bakanlığı ne yapıyor? MEB çocuklara tecavüzlerle anılan bu tarikatlara bu vakıflarla protokoller imzalıyor. Mahkemeler iptal etmesine rağmen ısrarla protokol imzalayanlardan hesap soracağız. Siz çocuklarımızın okullara değil, tarikatların kucağına atanlarsınız. Unutmayın geliyoruz.”

CHP Ankara Milletvekili Kaya’nın bu açıklamasına, Saadet Partisi ve Anadolu Gençlik Derneği’nden (AGD) sert tepki geldi.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, Yıldırım Kaya’yı özür dilemeye davet ederken şöyle konuştu:

“Çocuk istismarı gibi ahlak ve insanlık dışı bir eylem isnadı ile Anadolu Gençlik Derneği’ni aynı cümle içerisinde kullanmak dahi en hafif tabiriyle acizliktir, hadsizliktir. Milletin kürsüsüne çıkıp tekzip ve Milli Görüş camiasından özür dileyene dek müfterisin Yıldırım Kaya…”

Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, CHP’li vekile seslenerek:  “Anadolu Gençlik derneğimizi tecavüzcü dernek olarak gösterip iftira atan CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Allah senin belanı versin” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun ise şöyle konuştu:

“Anadolu Gençlik Derneği/Milli Gençlik Vakfı bu ülkenin yüz akıdır. 50 yıllık geçmişinde tek bir leke bulunmayan Milli Görüşün temel taşıdır. Kimsenin ahlaksızca saldırısına müsaade etmeyiz. Haddinizi bilin…”

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, CHP’li vekil Kaya’nın skandal ifadelerine şu sözlerle tepki gösterdi:

Bu ülkenin mayası kıymetli kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını Meclis kürsüsünden itham eden, inancından geçmişinden, tarihinden, örfünden habersiz, hadsiz açıklamaları kabul etmiyoruz.  Yapılan bu iftiraların  hukuk nezdinde takipçisi olacağız.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Dursun Özbek: Galatasaray'da görev alacak

Bu ülkenin mayası kıymetli kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını Meclis kürsüsünden itham eden, inancından geçmişinden, tarihinden, örfünden habersiz, hadsiz açıklamaları kabul etmiyoruz.
Yapılan bu iftiraların hukuk nezdinde takipçisi olacağız.#AhlakveManeviyat pic.twitter.com/BCa1Jfc54T

— Salih TURHAN (@AGDSalihTURHAN) December 11, 2022

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın derneklere yönelik kullandığı ifadelerden sonra Twitter’ın gündemi de belirlenmiş oldu. Binlerce kişi Kaya’yı etiketleyerek eleştirilerde bulundu.

Öte yandan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve SP’nin TBMM’deki tek vekili ve Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Karaduman’ın konuya ilişkin olarak açıklama yapmaları bekleniyor.

KAYNAK: HABER7

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası