Dünya

Rüyasını anlattı, para cezası aldı!

Rusya’nın Sibirya eyaletinde yer alan Zabaykalski Özerk Bölgesi’ndeki Chita’da kentinde yaşayan 26 yaşındaki Ivan Losev, Instagram hesabının ülkenin Federal Güvenlik Servisi görevlileri tarafından izlendiğinden habersiz olduğunu belirtti.

YAKLAŞIK 9 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

Losev, rüyasında Zelenski’yi gördüğünü paylaşmasının ardından yerel bir mahkeme tarafından Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı muhalefeti çiğneyen bir yasayı ihlal etmekten suçlu bulundu. Losev, ardından 30 bin ruble (yaklaşık 8 bin 830 lira) para cezasına çarptırıldı.

Losev, Eylül ayında Vladimir Putin’in seferberlik emrine atıfta bulunan rüyasının ayrıntılarını şöyle paylaştı:

“RÜYAMDA ZELENSKİY İLE SELFIE ÇEKTİRDİM”

“Dün gece, seferber edildiğimi  ve eğitim kampına götürüldüğümü gördüm. Aniden Zelenski liderliğindeki AFU (Ukrayna Silahlı Kuvvetleri) savaşçıları içeri girdi, herkesi topladı ve bizi idam mangasına aldı. Zelenski’yi birden yanıma geldi ve ona ‘Ah, Instagram’daki hikayelerini gördüm. Şan olsun Ukrayna’ya! Kahramanlara şükürler olsun!’ diye seslendim. Sonra Zelenskiy ile yan yana durduk. Ona, ‘Instagram’ım için seninle bir selfie çekebilir miyim?’ diye sordum. O da ‘Tabii ki’ dedi.” 

“APTALCA BİR DURUM”

Diğer taraftan Losev, bir yetkilinin kendisine azami 15 yıl hapis cezası gerektiren suçla itham edildiğini söylediğini belirterek, karşı karşıya kaldığı durumu “aptallık olarak” nitelendirdi.

Öte yandan söz konusu yasa, Kremlin’in özel askeri operasyon olarak tanımladığı Ukrayna’daki savaşı halkın eleştirilmesini önlemek için çıkarıldı.

 

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Zelenski'den dikkat çeken sabır çağrısı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası