Spor

Rusya kararına Dzeko ve Pjanic’ten sert sözler!

Rusya’nın geçen hafta gönderdiği teklifi, komisyon toplantısında değerlendiren Bosna Hersek Futbol Federasyonu’nun söz konusu tartışmalı kararı almadan önce UEFA’ya da danıştığı ve UEFA’nın da dostluk maçı oynanmasında bir sakınca görmediği ifade edilirken, Bosna Hersekli ünlü futbolculardan karara tepki geldi.

Futbolculardan Edin Dzeko ve Miralem Pjanic, yerel basına yaptıkları açıklamada, federasyonun “dostluk maçı” teklifine olumlu cevap vermesini eleştirdi.

Dzeko, Rusya’ya gitmek istemediğini, her zaman barıştan yana olduğunu, Bosna Hersek Milli Takımı’nın kiminle oynayacağına karar veren kişinin kendisinin olmadığını ancak bu konuda tutumunun belli olduğunu söyledi ve “Bu zor zamanlarda Ukrayna halkıyla dayanışma içerisindeyim” ifadesini kullandı.

Miralem Pjanic ise “Federasyonun kararını duydum. Bu konuda tutumumu biliyorlar. Beni aradılar, maç hakkında ne düşündüğümü sordular. Ne düşündüğümü söyledim ve sonra farklı bir kararla şaşırdım. Bu, iyi bir karar değil. Söyleyecek bir sözüm yok” değerlendirmesinde bulundu.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada ayrıca Bosna Hersek ile Rusya arasındaki dostluk maçının, 19 Kasım’da St. Petersburg’da oynanacağına yer verildi.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Apple çalışanları ofise dönmek istemiyor! Eylem başlattılar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|