GÜNDEM

Restorasyonu tamamlanan tarihi Zincirli Camisi ibadete açıldı

Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Valisi Vasip Şahin, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ile milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Katılımcılar, restorasyonu Vakıflar Genel Müdürlüğünce tamamlanan tarihi camide ikindi namazını kıldı.

Namazın ardından açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, caminin tarihine ve restorasyon çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Caminin restorasyonuna 2020’de başlandığını ve çalışmaların iki yılda tamamlandığını belirten Ersoy, “Sadece dış cephesinde değil, içeride de daha önce yanlış yapılmış restorasyon çalışmalarına rastlanarak temizlendi. İçerideki kalem işçilikleri olsun ahşap işçilikleriyle camimizin bakım onarım çalışmaları yapılıyor ve bugün açılışı bize kısmet oluyor.” dedi.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün 5 bin 500’den fazla binanın restorasyon, bakım ve onarımını yaptığını aktaran Ersoy, yurt içinde ve yurt dışında restorasyon çalışmalarını devam ettireceklerini söyledi.

Bakan Ersoy, restorasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   İstanbul’da uyuşturucu operasyonu: 15 zanlı tutuklandı!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası