GÜNDEM

Profesörden başörtülü kadınların oluşturduğu müzik grubu için skandal paylaşım: Kıyametin yaklaştığı anları yaşıyoruz

Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu sosyal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulundu.

PROFESÖRDEN TARTIŞMA YARATAN PAYLAŞIM

Başörtülü kadınların kurduğu Akşam isimli müzik grubunu hedef alan Prof. Dr. Sofuoğlu, konser videolarını paylaştığı gruba “Kıyametin yaklaştığı anları yaşıyoruz. Neslimizi muhafaza eyle Ya Rabbi…” sözleriyle tepki gösterdi.

Öte yandan Prof. Dr. Sofuoğlu’nun başörtülü kızların oluşturduğu müzik grubuna yönelik skandal paylaşımı sosyal medyada infial yarattı. İşte o paylaşımlardan bazıları;

“HEPİMİZİN ORTAK NOKTASI MÜZİK VE KADIN OLMAMIZ”

Ebubekir Sofuoğlu’nun hedef aldığı Akşam Grubu, verdikleri bir röportajda kendilerini şöyle tanımlamıştı: “Bizim tek ortak noktamız müzik. Kadın kadına, kadınlara özel müzik. Kadınları müziğe yönlendirici bir tarafımız. Geleneksel bir kadına daha uygun çünkü dışarıda konsere gitmekte zorlanabiliyor. Biz, ‘herkes için bir alan olsun. Biz müziğimizi yapalım, dinleyici olarak kadınları alalım ve müzik yapmak isteyen kadınları sahneye alalım’ diyoruz. Kimimiz sadece müzik yapmak için buradayız, kimimiz de muhafazakar kadınlarla bir araya gelip müzik yapmak için. Hepimizin ortak noktası müzik ve kadın olmamız.”

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Çin’de kadınlara saldıran şahsa 24 yıl hapis cezası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası