GÜNDEM

PKK/YPG’nin yeni taktiği: Gri alan stratejisi!

Suriye’nin kuzeyinde eğittiği teröristle Taksim İstiklal Caddesi‘ni kana bulayan terör örgütü PKK’nın saldırıyı inkar yoluna gitmesi, taktik değişikliği olarak değerlendiriliyor. Türkiye gazetesinden Yılmaz Bilgen‘e konuşan uzmanlar, örgütün yeni taktiğinin gri alan olduğunu, Arap kökenli kadının bilerek seçildiğini, eylemleri şaşırtıcı ve tartışılır kılmak istenildiğini belirttiler.

GRİ ALAN TAKTİĞİ

Taksim saldırısında Arap asıllı bir kadının özellikle seçildiğine dikkat çeken Suriye Türkmen Meclisi Eski Başkanı Semir Hafız Örgüt, bu yöntemle hedef saptırmaya çalışıyor. Mersin’de de benzer bir taktik kullanıldı. Şayet planladıkları gibi gitse ‘Suriye’den giriş yapan DEAŞ’lı eylemi yaptı’ görüntüsü ile kendilerini aklayacaklardı. Polisimizin şehit olma pahasına verdiği mücadele ile bu oyun bozuldu. Terör İstanbul’da aynı gri alan taktiğini denedi. Bu sefer katil yakalandı ve plan yine başarısız oldu. PKK’yı yönlendiren aktörler Haseke, Rakka, Menbiç, Deyr ez-Zor’da uydurulan SDG paravan yapılanmasında olduğu gibi Suriye içi ve dış eylemlerde de Kürt kimlikli militanlar yerine özellikle Arap bir kadını kullandı” dedi.

FETÖ-PKK-DEAŞ’LA ÇOK AKTÖRLÜ KOMPLO

Arap dünyasını yakından takip eden uzmanlardan Sıddık Yıldırım ise, son eylemlerde FETÖ, DEAŞ ve PKK işbirliğinin kodlarının çok açık olduğunu belirtti. FETÖ’nün seçim sürecinde çok daha aktif rol alacağını söyleyen Yıldırım şöyle konuştu:


KAYNAK: TÜRKİYE
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   İstiklal Caddesi teröristinin planı adım adım deşifre edildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER