GÜNDEM

PKK/PYD elebaşı Salih Müslim tutuştu: Dünya ses versin!

Milli Savunma Bakanlığının gece saat 01.12’de “Hesap zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!” paylaşımıyla duyurduğu Pençe-Kilit Hava Harekatı kapsamında Suriye ve Irak’ın kuzeyinde yuvalanan terör kamplarına eş zamanlı operasyon başlatıldı. 160 kilometre derine inilen harekatta PKK/PYD’nin kontrolündeki birçok nokta vuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mukavemet gösteremeyen PKK’lı teröristler güneye doğru kaçarken, terör yandaşları geceden bu yana çeşitli lisanlarda açıklama yaparak uluslararası kamuoyundan destek istiyor.

SES GELMİYOR!

Bunlara, Suriye PKK’sı YPG’nin illegal siyasi uzantısı Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) sözde eşbaşkanı Salih Müslim de katıldı.

PYD elebaşısı Salih Müslim, terör yandaşı Mezopotamya Ajansı’na konuşarak, Ayn-el Arab’tan (Kobani) Kandil’e kadar geniş bir sahada hedef alındıklarını söyledi. Terör elebaşı Müslim, “Bütün dünya Türk devletinin vahşice saldırmasını görmeli ve ses çıkarmalıdır.” dedi.

AVRUPA İÇİN DE TEHLİKELİYMİŞ

Türkiye’nin gücü üzerinden Batı’yı korkutmayı hedefleyen Müslim, Türkiye’nin “böyle bırakılırsa herkes için tehlikeli” olduğunu öne sürdü.

KAYNAK: HABER7
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Van Gölü'nde balıkçı tekneleri karaya oturdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER