Genel

Otomobil Teknolojisindeki En Son Gelişmeler Bu İçerikte!

Otomobil dünyası da gelişen teknoloji ile her geçen gün farklı bir boyuta ulaşıyor. İşte otomobil teknolojisindeki en son gelişmeler bu içeriğimizde!

1. VW patronuna göre 2030’a kadar yarı otonom araçlar tamamen yapay zekalı otonom araçlara dönüşecek

Çalışmak için sürücü gerektirmeyen otonom araçlar insan sürücüleri azaltmaya çalışırken her geçen gün de sistemini yeniliyor. Otomatik frenleme sensörleri, kendi kendini park etme özellikleri ile otomobillerin yarı otonomdan tam otonom sisteme geçmesi planlanıyor.

2. ZF ısıtmalı emniyet kemerini tanıttı.

70 watt güce sahip emniyet kemerleri 40 santigrat dereceye kadar ısıtıyor. Güvenlik seviyesi aynı kalırken kabini ısıtmak için daha az enerji sağlanmasını ve menzili uzatmayı hedefliyor.

3. BMW iDrive 9 sistemini duyurdu.

iDrive 9, SUV modeli X1’den itibaren kullanılacak. Bununla birlikte tüm BMW’ler iDrive 9’u kullanamayacak. iDrice 8’e göre bazı yenilikleri olan iDrice 9 yine bazı MINI modellerinde de bulunacak.

4. Porche sentetik yakıt için Şili’de fabrika açarak çalışmalara başladı.

Su ve karbondioksitten yakıt üretmeyi hedefleyen Porsche ürettiği ilk e-Fuel’i de deniz feneri projelerinde kullanarak sentetik yakıtı tanıtmayı amaçlıyor.

5. BMW otonom sürüşleri için HERE ile devam edecek.

BMW eller serbest sürüş teknolojisi için HERE ile anlaşmaya vardı. HERE tarafından sunulacak harita aracın sensörleri ile etkileşimli şekilde çalışacak.

6. Toyota ve Google, AI tabanlı sesli asistan geliştirdi.

Google Cloud’un Speech-to-Text teknolojisi geliştirildi. Bu teknoloji sayesinde sürücülerin isteklerine çok rahat bir şekilde yanıt verilebilecek.

7. Samsung’un otomobil iştiraki olan Harman yeni teknolojilerini tanıttı.

Bu teknolojiler arasında sürücünün hayati değerleri algılanırken güçlü sensörler de sürücüyü sürekli analiz ediyor. Bununla birlikte sürücüye sadece sürüş sırasında ihtiyacı olan bilgileri vermek için özel tasarlandı.

8. Mercedes-Benz otonom drift modu için çalışmalara başladı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Anesteziyoloji ve reanimasyon nedir? Hangi hastalıklara bakar?

AMG spor otomobillerinde tamamen otonom drift modu geliştirmeyi amaçlayan Mercedes-Benz sensörleri dikkatli şekilde kullanmayı amaçlıyor.

9. BMW ve Mini iç mekanlarında vegan malzeme kullanmayı hedeflediğini duyurdu.

BMW Group bazı elektrikli araç modelleri için iç mekanda vegan malzemeler kullanmayı hedeflediğini açıkladı. Pazarda da derisiz iç mekanların arttığı gözlemlenirken BMW Group’un bu adımı otomobil sektöründe yankı uyandırdı.

10. Sadece Çin’de satılacak Lincoln Z modeli duyuruldu.

Bilgi ve eğlence sistemine sahip model hem iç hem de dış dizaynı ile oldukça başarılı bir model olarak sunuldu. 2.0 litrelik EcoBoost turbo şarjlı motor seçeceği  243 beygir güç üretebiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası