Teknoloji

OPPO, BEYOND Expo 2022’dan iki ödülle döndü

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, dünya çapında 20 bin’den fazla bilim ve teknoloji uzmanı ile 500 teknoloji şirketini ağırlayan BEYOND Expo 2022’de, sürdürülebilirlik alanındaki adımları ve SUPERVOOC hızlı şarj teknolojisindeki başarılarıyla ‘Etki’ ve ‘Tüketici Teknolojilerinde İnovasyon’ ödüllerine layık görüldü. OPPO etkinlikte, OPPO Research Institute Innovation Accelerator ile ilgili sonuçları da paylaştı.

‘ETKİ’ VE ‘TÜKETİCİ TEKNOLOJİLERİNDE İNOVASYON’ ÖDÜLLERİNİN SAHİBİ OPPO OLDU

Fuarın bir parçası olarak verilen BEYOND Ödülleri, sağlık, sürdürülebilirlik ve tüketici teknolojisindeki en son yenilikleri öne çıkarıyor. Verilen ödüllerden Etki Ödülü, teknoloji aracılığıyla toplumsal sorunlara yönelik olumlu etkilerde bulunan kurumların, çevreye, bilime ve teknolojiye sunduğu olumlu katkılarını takdir etmeyi amaçlıyor. Sürdürülebilirlik alanında attığı adımların ve başarılarının olumlu etkisi nedeniyle, bu yıl Etki Ödülü’ne OPPO layık görüldü.

OPPO’nun elektronik cihazlara daha hızlı ve daha güvenli şarj sağlamak için geliştirdiği SUPERVOOC hızlı şarj teknolojisi, BEYOND Ödülleri jürisi tarafından yılın çığır açan sektör lideri teknolojisi seçildi. Hızlı şarjın faydası ve teknolojiyi destekleyen ürün ekosistemi, OPPO’ya Tüketici Teknolojilerinde İnovasyon Ödülü getirdi.

BEYOND Expo’nun kurucu ortağı Dr. Lu Gang, OPPO’nun aldığı ödüllerle ilgili olarak, “BEYOND Expo, inovatif teknolojileri ve bunların toplum üzerindeki etkilerini göstermek üzere kuruldu. OPPO Research Institute Innovation Accelerator’dan güç alan sürdürülebilirlik çabaları ve SUPERVOOC hızlı şarj teknolojisi, bize OPPO’nun inovatif teknolojilerinin toplumun, sektörün ve insanların deneyimleri üzerinde olumlu etkileri olduğunu gösterdi” dedi.

OPPO DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN SEKTÖRE YÖN VERİYOR

OPPO’nun sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda geliştirilen hızlı şarj teknolojisi, mobil cihazlara yüksek şarj hızları sağlamanın yanında pil güvenliğini ve ömrünü iyileştirme hedefiyle tasarlandı. OPPO, BEYOND Expo 2022’de sektör lideri Pil Sağlığı Motoru teknolojisinden de bahsetti. Bu teknoloji, sistem düzeyindeki Akıllı Pil Sağlığı Algoritması ve Pil İyileştirme Teknolojisi aracılığıyla pil ömrünü uzatıyor. Pil ömrünü mevcut sektör ortalamasının iki katına çıkaran OPPO, elektronik atıkları azaltmaya ve tüketicilerin akıllı telefonlarından daha uzun süre optimum performans elde etmesine yardımcı oluyor. Mobil telefonlar için sunulan ilk hızlı şarj teknolojisi SUPERVOOC hızlı şarj, dünya çapında 220 milyon kullanıcının şarj deneyimini iyileştirdi. 1.800’den fazla patentli lisans sağlayarak bu çözümün üçüncü taraf üreticilerin ürünlerinde kullanılmasına imkan tanıyan OPPO, hızlı şarj teknolojisinin inovasyonlarla gelişmesini ve popülerleşmesini desteklemeye devam ediyor.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   ZTE, BLADE V30 Vita ile Türkiye pazarına giriyor

Fuar boyunca OPPO, sürdürülebilir ürün ambalajlamadaki başarılarını ve elektronik atıkların geri dönüşümüne yönelik iş birlikleri için sektördeki ortaklarını teşvik etme çabalarını da katılımcılarla paylaştı. 2018-2021 yılları arasında OPPO, akıllı telefonların renkli ambalajlarındaki plastik kullanımını %95 oranında azalttı ve Çin’de 216 ton akıllı telefonu geri dönüştürdü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER