GÜNDEM

Öldürülen Ayşenur’un babası: Sabah sınava girdi, akşam katlettiler

Hasan Fakıoğlu, önceki akşam 4 ay önce ayrıldığı Ayşenur Çolakoğlu ile birlikte Şirintepe Mahallesi Yeşilkayalar Sokak’taki evine geldi. Hasan Fakıoğlu, burada Çolakoğlu’nun kendisini aldattığını öne sürdü. Çıkan tartışmada Fakıoğlu, tabancayla Çolakoğlu’nu başından vurdu. Çağrılan ambulansla Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ayşenur Çolakoğlu, hayatını kaybetti. Kadın kuaförü olan Ayşenur Çolakoğlu, otopsi işlemleri sonrası dün toprağa verildi.

Çalışma başlatan polis, erkek kuaförü Hasan Fakıoğlu ile evdeki arkadaşı M.F.’yi gözaltına aldı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Fakıoğlu, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı, arkadaşı da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Fakıoğlu, kendisini görüntüleyen gazetecilere ise “Beni aldattığını düşündüm, kazayla öldü” dedi.

‘KIZIMA AYLARCA BASKI YAPMIŞ’

Ayşenur Çolakoğlu’nun babası Mesut Çolakoğlu, Fakıoğlu’nun kızını 4 aydır sürekli rahatsız ettiğini sonradan öğrendiğini belirterek, “Kızımın çalıştığı kuaförün karşısında çalışıyordu. Kızımı sürekli rahatsız ediyordu. Kızım da istemediği için sıkıntılar yaşıyormuş, sürekli baskı yaşıyormuş. Ama bunu bize söylemediği için bizim de haberimiz olmadı. Kızıma bu şekilde aylarca baskı yapmış. Kızım çalıştığı iş yerinden de bu baskılar nedeniyle ayrılmış. Önceden bu konuda bilgim yoktu, yeni öğrendim. Belki de bize zarar verecek diye söylememiş olabilir. Kızımı öldüren kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum. Cıvıl cıvıldı kızım. Gencecik, baharında canına kıydılar. İnşallah gerekli cezayı alır. Cinayet günü bizim binaya gelmiş. Güvenlik kamerasında gördük. Alt kattaki yöneticinin ziline basmış. ‘Mesut bey ile görüşeceğim’ demiş. Kapıyı açmışlar, ‘Kimsiniz?’ diye sormuşlar. ‘Mesut beye geldim’ demiş. Yönetici de ‘Tamam’ demiş. Sonradan kamera görüntülerimizde de var. Orada da kendisini belli ediyor. O gün zarfında olayı gerçekleştiriyor” dedi.

‘ÖLDÜĞÜ GÜNÜN SABAHI SON SINAVINA GİRMİŞTİ’

Kızının kadın kuaförü olduğunu, ustalık belgesi alıp, kendi iş yerini açabilmek için 2 senedir uğraş verdiğini belirten baba Çolakoğlu, “Hayalleri vardı. ‘Kendi yerim olsun, kendi ayaklarım üstünde durayım’ diyordu. Çalıştığı yerden bu kişinin yoğun baskısı üzerine ayrılmak zorunda kaldı. Kızımı bayağı bir korkutmuş. Baskı yaptığı için de bizim haberimiz olmadı. Biz ayrıldı diye biliyorduk, kendisi öyle demişti. Görüşmüyorlardı, ailemiz de çok umutluydu. Öldüğü günün sabahı son sınavına girmişti, ustalık belgesini alacaktı. Sabah 10.00’da sınava girdi, akşam katlettiler. Hatta sınavdan da geçmişti. Öğretmenleri arayıp, sınavı geçtiğini söyleyip, başsağlığı dilediler” diye konuştu.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Beyoğlu'nda "İstiklal Bizim" birlik ve beraberlik yürüyüşü düzenlendi

SAÇ TASARIMINDA ÖDÜL ALMIŞ

Öte yandan Ayşenur Çolakoğlu’nun geçen yıl Eskişehir’de düzenlenen bir saç tasarım yarışmasında üçüncü olarak ödül aldığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

KAYNAK: DHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası