GÜNDEM

E-devlet’ten yeni hizmet: Nöbetçi eczaneler görülebilecek!

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların nöbetçi eczanelere erişimini kolaylaştırmak için yeni bir hizmeti hayata geçirdi. ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti’ e-Devlet’te açıldı.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından bildirilen ve il sağlık müdürlüklerince onaylanan nöbetçi eczane bilgileri, e-Devlet’teki sayfada yer alacak. Vatandaşlar, burada nöbetçi eczanelerin adres bilgilerinin yanı sıra konum bilgilerine de kolaylıkla erişebilecek. Nöbetçi eczaneler görülebilecek.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor!

FAVORİLERE EKLENDİĞİNDE TEK TIKLA AÇILABİLİYOR

Vatandaşlar e-Devlet uygulamasının arama motorundan “TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti” sayfasına girerek, Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczaneleri tek bir sayfada görebilecek. Söz konusu hizmeti, uygulamadaki “Favori Hizmetlerim” bölümüne ekleyenler ise sayfayı tek adımla açabilecek. Nöbetçi eczaneler görülebilecek.

UYGULAMA ÜZERİNDEN DE ERİŞMEK MÜMKÜN

Vatandaşlar cep telefonlarına ücretsiz indirilebilen e-Devlet uygulamasından da bu hizmete erişebilecek. TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmetiyle, Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin bilgilerinin en güncel şekilde, aynı mecrada toplanması sağlandı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Berber koltuğunda dehşet: Tıraş olurken silahlı saldırıya uğradı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER