KADIN

Nane Saç Yağı Kullanarak Saç Uzamasını Arttırmanın 5 Yolu


İşte güçlü saç büyümesi için nane saç yağı kullanmanın 5 yolu. Nane özü çıkarılır ve nane yağı yapmak için yağa dönüştürülür. Modern damıtma yöntemleri, eski ekstraksiyon yöntemlerinden daha güçlü nane yağları sağlar. Bu yağlar uçucu yağlar olarak da bilinir. Temel nane yağları temizlik, kişisel bakım ve sağlık için avantajlıdır. Bu yağ, ona lezzetini, aromasını ve serinletici etkisini veren bileşen mentol içerir.

Nane esansiyel yağının serinletici etkisi vardır. Kaşıntıyı yatıştırmaya yardımcı olabilir, böylece kaşıntılı ve kuru saç derisini rahatlatır. Ayrıca saç uzamasını desteklemeye yardımcı olur.

Bir araştırma , %3 nane esansiyel yağının, saç dökülmesi için FDA onaylı bir ilaç olan minoxidil ile karşılaştırıldığında farelerde saç köklerini kalınlaştırabildiğini gösterdi. Güçlü ve sağlıklı saç büyümesi için nane yağının nasıl kullanılacağına bir göz atın.

Nane Saç Yağı Kullanarak Saç Uzamasını Arttırmanın 5 Yolu​

1. Nane Yağı Masajı​


Nane yağı, yağ masajı için kafa derisine uygulanmadan önce veya hindistancevizi yağı gibi taşıyıcı yağ ile karıştırılmalıdır. Seçtiğiniz herhangi bir taşıyıcı yağdan bir çorba kaşığı ve birkaç damla nane yağı birleştirilmelidir. Karışım daha sonra saç derinize masaj yapılmalıdır. Karışımı saç derinize 20 dakika uyguladıktan sonra, duş alın.

2. Yağı Şampuanınıza veya Saç Kreminize Ekleyin​


Şampuan ve saç kreminizdeki nane yağı eklemek başka bir seçenektir. Ekleyebileceğiniz maksimum damla sayısı altıdır. İkinci veya üçüncü kez yıkadığınızda saçlarınız farklı bir dokuya sahip olmaya başlayacaktır.

3. Nane Yağı İle Saç Maskesi​


Burada ¼ bardak ekşi krema, 1 yemek kaşığı bal ve 4-6 damla almanız gerekiyor. Bir maske hazırlayın ve bu maskeyi saçınıza uygulayın. 10-20 dakika bekletin ve ardından saçınızı yıkayın.

4. Badem Yağını Karıştırın​


Tatlı badem yağı, yüksek konsantrasyonu, antioksidanlar, yağlar ve vitaminler nedeniyle saç derisine uygulamak için mükemmel bir yağdır . Nane yağı ile birleştiğinde folikülleri de güçlendirir. 2 yemek kaşığı tatlı badem yağına 2 damla nane yağı ekleyin, iyice karıştırın ve biraz ısınmasını bekleyin. Saç derisine uygulayın, masaj yapın ve ardından saçınızı hafif bir şampuanla yıkamadan önce 20 dakika bekletin.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Sivilceler İçin Aloe Vera Maskesi

5. Biberiye Esansiyel Yağı İle​


Biberiye esansiyel yağı da saç büyümesini artırmasıyla bilinir. Saçları güçlendirir ve kepeğe karşı savaşır. Hem biberiye hem de nanenin faydalarını elde etmek için bir veya 2 damla nane yağını 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağıyla birleştirebilirsiniz. Ardından, bir damla biberiye esansiyel yağı ekleyin. Karışımı hafifçe ısıttıktan sonra saç derisinin her yerine uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra, durulayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası