GÜNDEM

Muhsin Yazıcıoğlu dosyası üçüncü kez açılıyor! Kanında zehir aranacak

25 Mart 2009’da Kahramanmaraş bölgesine düşen helikopterde bulunan Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu hayatını kaybetti. Yazıcıoğlu’nun şüpheli bulunan ölümü yıllar geçmesine rağmen aydınlatılamadı.

YAZICIOĞLU’NA AİT KAN ÖRNEKLERİ YENİDEN İNCELENECEK

Dava dikkatle takip edilirken Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, karbonmonoksit ve zehir iddialarının netleşmesi için harekete geçti. Yazıcıoğlu’na ait kan örneklerinin, İstanbul’daki Adli Tıp Kurumu 5. Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından yeniden incelenmesine karar verildi.

AVUKATLAR TALEP ETMİŞTİ

Independent Türkçe’den Cihat Arpaçık’ın haberine göre dosya ve örnekler 2023’ün ilk haftası Adli Tıp’a geldi ve inceleme başladı. Daha önce dosya avukatlarının da bu yönde bir talepleri olmuştu. Avukat Selami Ekici, soruşturma dosyası üzerinde “gizlilik kararı” olduğunu söylemişti. Öte yandan bu incelemenin ilk olmadığı belirtiliyor. İlk incelemede çıkmayan karbonmonoksit ikincisinde tespit edilmişti.

RAPORLAR AİLEYİ TATMİN ETMEMİŞTİ

Öte yandan otopsi raporunda, Yazıcıoğlu’nun ölüm nedeni “kaburga kırıkları, iç organ yaralanmasından gelişen göğüs ve batın içi kanama” olarak belirtilmişti. Kazadan 15 ay sonra 19 Ocak 2011’de yapılan ikinci Adli Tıp incelemesinde, Yazıcıoğlu’nun kanında yüzde 13,1 karbonmonoksit bulunduğu ancak bu düzeyin kaza meydana geldiği anda da var olduğunun söylenemeyeceği yazılıydı. İkinci inceleme sonucuna göre de ölüm nedeni “beden travması” olarak ifade edilmişti. Ancak hem Muhsin Yazıcıoğlu’nun ailesi hem de ailenin avukatları bu otopsi raporunun gerçeği yansıtmadığını düşünüyor.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Adana'da silahlı saldırı: Biri ağır iki yaralı!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası