Dünya

Milyonlarca mutlu ağacın ilham perisi Bob Ross’un resimlerindeki sır görenleri şaşırttı

Hepimiz onun programını izlerken tuval üzerinde muhteşem fırça darbeleriyle oluşturduğu mutlu ağaçları gibi resimler çizmeye çalıştık. Ancak usta ressamın tekniğine çoğumuz yaklaşsak da onun resimlerinin içinde gizlediği sırrı birçok kişi fark edemedi.

TABLOLAR HAREKETLENİNCE ÖZEL TEKNİĞİ ORTAYA ÇIKTI

1994′ kadar devam eden ve ülkemizde 1993 yılında TRT 2’de yayınlanmaya başlayan “Resim Sevinci” programında tuval üzerinde muhteşem fırça darbeleriyle oluşturduğu ağaçlar, dağlar ve akan derelerin olduğu onlarca tabloları ‘stop motion’ tekniği ile hareketlendirildi. Onlarca tablodan oluşan videoda ise resimdeki her objenin dört mevsim geçişleri göze çarptı.

BİRÇOK KİŞİ FARKINDA DEĞİLDİ

Programı izleyen bazı kişiler Bob Ross’un bu tekniğini fark etse de birçok kişi tablolardaki muhteşem sırrın farkında değildi. Söz konusu video kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Elden ele paylaşılan videoya ise yorum ve beğeni yağdı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   ABD'li üst düzey yetkililerden Çin'e dikkat çeken ziyaret

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası