Spor

Metehan Baltacı: Gençler olarak çok mutluyuz

Galatasaray’ın genç stoperi Metehan Baltacı, 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle verilen arada Antalya’da İtalya’nın Lazio takımıyla yaptıkları hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Metehan, ilk 11’e son anda dahil olduğu ve 1-0 öne geçmelerine rağmen 2-1 kaybettikleri müsabakayla ilgili, “Bizim için güzel bir maç oldu. Aslında ben bugün oynamayacaktım. Baran (Aksaka) arkadaşımın maçtan önce ufak bir sakatlığı oldu. Isınmadan sahaya çıktım. Hoca söyledikten ve formayı giydikten sonra hiçbir bahane önemli değil. Elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım. Daha önce milli takımda ve Galatasaray’ın alt yaş kategorilerinde orta saha oynamıştım. Uzun zamandır oynamıyordum ama en iyi şekilde mücadele etmeye çalıştım. İyi oynadığımı düşündüm. Hocamıza da bana şans verdiği için teşekkür ederim.” diye konuştu.

Kamp sürecinin çok iyi geçtiğini anlatan 20 yaşındaki stoper, “Kendimizi lige çok iyi hazırlıyoruz. Hazırlık maçlarının kalitesi de belli. İyi takımlarla oynuyoruz. Bence sonuçtan bağımsız çok iyi hazırlanıyoruz. Maçlar güzel geçiyor. Çok pozisyona giriyoruz. Maalesef kaçırıyoruz ama bunun mükafatını ligde alacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Gençler olarak biz çok mutluyuz”

Metehan Baltacı, kampa 15 altyapı oyuncusunun getirildiğini ve bu durumdan genç isimler olarak memnun kaldıklarını aktardı.

“Gençler olarak çok mutluyuz. Hocamız bize değer veriyor. Biz de karşılığını vermeye çalışıyoruz.” diyen Metehan, “Kendisi hep, ‘Ben sizin her zaman arkanızdayım. Siz yeter ki iyi olun.’ diyor. Biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Takımın tecrübeli oyuncularının gençlere destek olduğuna değinen sarı-kırmızılı futbolcu, “Hepsi çok iyi insanlar. Mata, Mertens, Gomis bizimle çok ilgileniyor. Kendi mevkiimde Nelsson ve Abdülkerim ağabey her zaman doğru ve yanlışlarımızı söylüyorlar. Takım içinde güzel bir ortam var. Zaten takımımız geç oluşmuştu. Artık birbirimize ısındık. Son maçlardaki başarımız da ortada. Lige çok iyi bir şekilde başlamak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası