GÜNDEM

Meral Akşener’in danışmanından HDP ile ittifak itirafı!

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in sık sık gündeme getirdiği “HDP ile ittifak olmayız” açıklamaları sonrası partiden gelen bir itiraf gündem oldu.

Akşener’in danışmanı Turan Çömez, Radyo Sputnik’te Enver Aysever’in sorularını yanıtladı.

Programda, Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza sonrasında Akşener’in verdiği destek gündeme geldi.

İYİ Partili Turan Çömez, “Hem Sayın İmamoğlu’na hem de Sayın Yavaş’a, Sayın Akşener’in ilgisi kendi belediye başkanı olarak görmesinden kaynaklanıyor.” dedi.

SEÇİMLERDEKİ HDP DESTEĞİ SORULDU

Bunun üzerine Aysever, Çömez’e, “İYİ Parti ciddi bir destek verdi belediye seçimlerinde ama unutmayalım ki HDP de aday çıkarmayarak destek verdi. Şimdi HDP dese ki ‘Ben olmasam bu belediye başkanları seçilemezdi, İstanbul Belediye Başkanı aynı zamanda da HDP’lidir’ dese bundan rahatsızlık duyar mısınız?” sorusunu yöneltti.

“BİZ BUNU REDDETMEYİZ”

İYİ Partili Çömez, soruya şu şekilde cevap verdi:

“Demokraside her söz, her iddia, her ifade bizim için saygındır. HDP böyle bir ifadede bulunursa biz bunu reddetmeyiz. Buna karşı da çıkmayız. Dolayısıyla İstanbul topyekûn bir mücadelenin neticesidir.”

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   İçişleri Bakanlığı duyurdu: 2 örgüt mensubu daha teslim oldu!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası